Тестер за нивото на батеријата Raguso, лесен монитор за напон на батеријата, лесен за инсталирање за електрични возила

Тестер за нивото на батеријата Raguso, лесен монитор за напон на батеријата, лесен за инсталирање за електрични возила

DEN 571.20

Достапност

Функција на производот : Тестер на батеријата може да го следи капацитетот на батеријата на автомобилот и статусот на напон во реално време, што е погодно и практично Безбедно работење : Позитивните и негативните столбови се директно поврзани со дизајн против обратна заштита, безбедно работење и лесна врска. Водоотпорна обвивка : Мониторот за капацитет на батеријата усвојува ABS школка со водоотпорна површина, може да се користи во разни груби околини. Лесна инсталација : Овој монитор за напон на батеријата има компактна големина и е опремен со завртки за лесна инсталација и расклопување. За батеријата за автомобили : Овој тестер за капацитет на батеријата е погоден за повеќето моторни автомобили и автомобили за батерии, итн., Широко користена во продавници за дома или за поправка. Функција на производот : Тестер на батеријата може да го следи капацитетот на батеријата на автомобилот и статусот на напон во реално време, што е погодно и практично. Безбедно работење : Позитивните и негативните столбови се директно поврзани со дизајн против обратна заштита, безбедно работење и лесна врска. Водоотпорна обвивка : Мониторот за капацитет на батеријата усвојува ABS школка со водоотпорна површина, може да се користи во разни груби околини. Лесна инсталација : Овој монитор за напон на батеријата има компактна големина и е опремен со завртки за лесна инсталација и расклопување. За батеријата за автомобили : Овој тестер за капацитет на батеријата е погоден за повеќето моторни автомобили и автомобили за батерии, итн., Широко користена во продавници за дома или за поправка. Функција на производот : Тестер на батеријата може да го следи капацитетот на батеријата на автомобилот и статусот на напон во реално време, што е погодно и практично.


За производот

Item Type:
Battery Capacity Tester
Material:
ABS
Model:
LY6N
Storage Temperature:
-20-60℃
Working Temperature:
-20-50℃
Application:
Suitable for RV, battery car, etc.
Package List:
1 x Monitor1 x Cable:
4 x Screws:

Избор на клиент

Белер 2 парчиња 1 25мм М6 поддржувач на плочата и 60 парчиња измешани влочки за полирање за посочување на сунѓер за сунѓер за полисер
  • Новак

Белер 2 парчиња 1 25мм М6 поддржувач на плочата и 60 парчиња измешани влочки за полирање за посочување на сунѓер за сунѓер за полисер

DEN 548.80

Црната подлога е многу мека подлога Тоа нуди мала способност за сечење, но ние претпочитаме да го корист

Коопул Влијание на приклучокот за орев Постави 5 парчиња 1/2- инчен погонски тркала за лавчиња со плочки со заштитен ракав и вметнете,
  • Новак

Коопул Влијание на приклучокот за орев Постави 5 парчиња 1/2- инчен погонски тркала за лавчиња со плочки со заштитен ракав и вметнете,

DEN 2.33

【Мултиапликации】 Вклучува метрика од 5 парчиња : 15, 17, 19, 21, 22мм приклучоци за ореви, погодни за повеќето �

10 парчиња/Поставете влошки за полирање на дијаманти од 100мм 5 Чекор 4 инчи Влажна подлога за полирање за мермер дијамант Абразивни алатки
  • Новак

10 парчиња/Поставете влошки за полирање на дијаманти од 100мм 5 Чекор 4 инчи Влажна подлога за полирање за мермер дијамант Абразивни алатки

DEN 0.67

Забелешка : Само персоналот со професионални вештини е дозволено да го користи! Високата сјајност...

Заштита за заштита на животната средина, заниткувани клешти, 17 инчи рачни двојни рачки на мандери за ритам галванизирана алатка за
  • Новак

Заштита за заштита на животната средина, заниткувани клешти, 17 инчи рачни двојни рачки на мандери за ритам галванизирана алатка за

DEN 407.04

Површината на производот е позлатена со хром, што е отпорен на 'рѓа, издржлива и убава Инженерската рачк�