Aceteel метричка нишка Допрете M47 X 1,25, HSS машина Допрете десна рака M47X1.25mm

Aceteel метричка нишка Допрете M47 X 1,25, HSS машина Допрете десна рака M47X1.25mm

DEN 1183.84

Достапност

【Големина】 Должина : 6,50 "/165мм, глава на конец : 1,77"/45мм, квадратна глава : 250mm (L*W), дијаметар на Шанк : 31,5мм, теренот : 1,25мм. 【Функција】 Стандарден дизајн на навој, изработен од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедува брзо отстранување на чипови за ефикасно навојување. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1pc M47x1.25mm метричка на нишка од десната рака. 【Големина】 Должина : 6,50 "/165мм, глава на конец : 1,77"/45мм, квадратна глава : 25.0mm (L*W), дијаметар на Шанк : 31,5мм, теренот : 1,25мм. 【Функција】 Стандарден дизајн на навој, изработен од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедува брзо отстранување на чипови за ефикасно навојување. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1pc M47x1.25mm метричка на нишка од десната рака. Големина : M47 X1.25 Traps Flute Thraps. Насока на сечење : Десна рака. Материјал : челик со голема брзина. Директни чешми за флејта со нишки, директен дизајн на флејта, што се користи преку дупка и плитко прислушување на слепите дупки, а не за прислушување на слепите дупки.


За производот

Избор на клиент

Сандвик Коромант ЦНМГ 432-ВМ 4335 Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 80 степени, Неутрален Крој, 4335 Одделение, Ти+Ал2о3+Калај,
  • Новак

Сандвик Коромант ЦНМГ 432-ВМ 4335 Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 80 степени, Неутрален Крој, 4335 Одделение, Ти+Ал2о3+Калај,

DEN 1028.80

ИЦ : 0,5", 12,7 мм РЕ : 0,031", 0,79 мм ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизиран ЧЕЛИК вртење КАРБИД ВМЕТНЕТЕ ОДДЕ�

Кобра Карбид 15472 Микро Зрно Цврст Карбид Редовна Должина Општа Крајна Мелница, Необложена Завршница, 4 Флејта, Спирала Од 30 Степени, Крај
  • Новак

Кобра Карбид 15472 Микро Зрно Цврст Карбид Редовна Должина Општа Крајна Мелница, Необложена Завршница, 4 Флејта, Спирала Од 30 Степени, Крај

DEN 175.84

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

SGS 31838 3lb 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 3/4 Сечење Дијаметар, 2-1/4 Сечење Должина, 3/4 Стебло Дијаметар,
  • Новак

SGS 31838 3lb 2 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 3/4 Сечење Дијаметар, 2-1/4 Сечење Должина, 3/4 Стебло Дијаметар,

DEN 3751.68

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�