Безбедносен тест за мали деца, безбедносен појас за должина на DIY за мали деца

Безбедносен тест за мали деца, безбедносен појас за должина на DIY за мали деца

DEN 2.67

Достапност

Функција : Стапката за безбедност на децата е дизајнирана да го избегне бебето да отвори, јаде или валкани складирани предмети и да избегне несреќи за да ги спречи вашите деца од опасност 20 парчиња : Постојат 20 безбедносни ленти од овој вид. Дизајнот е едноставен и прекрасен и не ја спречува целокупната убавина на семејството. Погодно : Оваа безбедносна лента е многу погодна за вратите на кабинетот, фиоките, орманите, фрижидерите, тоалетите и другите предмети за домаќинството. Лесна инсталација : Уморни од бравите на кабинетот кои се напорни за возрасни, инсталацијата е многу погодна и трае само неколку секунди!. Брави на кабинети со повеќе намени : Со лепило со висок степен и дизајн на мрежи, безбедносната лента може да се користи на тоалетни седишта до фрижидери и каде било во аглите без мебел за гребење. Функција : Стапката за безбедност на децата е дизајнирана да го избегне бебето да отвори, јаде или валкани складирани предмети и да избегне несреќи за да ги спречи вашите деца од опасност. 20 парчиња : Постојат 20 безбедносни ленти од овој вид. Дизајнот е едноставен и прекрасен и не ја спречува целокупната убавина на семејството. Погодно : Оваа безбедносна лента е многу погодна за вратите на кабинетот, фиоките, орманите, фрижидерите, тоалетите и другите предмети за домаќинството. Лесна инсталација : Уморни од бравите на кабинетот кои се напорни за возрасни, инсталацијата е многу погодна и трае само неколку секунди!. Брави на кабинети со повеќе намени : Со лепило со висок степен и дизајн на мрежи, безбедносната лента може да се користи на тоалетни седишта до фрижидери и каде било во аглите без мебел за гребење. Функција : лентата за безбедност на децата е дизајнирана да го избегне бебето да отвори, јаде или валкани складирани предмети и да избегне несреќи за да ги спречи вашите деца од опасност.


За производот

Item Type:
Child Safety Strap
Use:
Safety Strap
Size:
Approx.
Total Length:
20cm / 7.9in
Webbing Length:
10cm / 3.9in (The Webbing can be cut and stitched, DIY the length)
Width:
5cm / 2in
Material:
ABS, PP Webbing
Package List:
20 x Adhesive Child safety Strap :

Избор на клиент

Обвивки на приклучокот за излез 24 пакувања, заштитник на приклучокот за пчели, пластични приклучоци со 2-погрозени за електрични места за
 • Новак

Обвивки на приклучокот за излез 24 пакувања, заштитник на приклучокот за пчели, пластични приклучоци со 2-погрозени за електрични места за

DEN 3.33

пластика Заштита Нашите капаци на приклучоци се изработени од тврда изолациска пластика Брз и лесен на

Ретро череп шема излез опфаќа декоративни приклучоци за приклучок за бебиња 24 пакувања, приклучоци за безбедност на бебиња, опфаќа деца за
 • Новак

Ретро череп шема излез опфаќа декоративни приклучоци за приклучок за бебиња 24 пакувања, приклучоци за безбедност на бебиња, опфаќа деца за

DEN 239.68

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Капа за Туширање за бебиња, капа За детски шампон, ефикасно Спречува Вода Да Влезе Во Очите, Големината на Капачето За туширање За Бебиња може
 • Новак

Капа за Туширање за бебиња, капа За детски шампон, ефикасно Спречува Вода Да Влезе Во Очите, Големината на Капачето За туширање За Бебиња може

DEN 0.67

1Материјал : мекиот гумен материјал на местото за носење не ја повредува кожата,а пластичниот материјал

Черепот со приклучок за цвеќиња опфаќа 12 пакувања - приклучоци за безбедност на бебето - трајни и стабилни - Дете ги докажуваат вашите
 • Новак

Черепот со приклучок за цвеќиња опфаќа 12 пакувања - приклучоци за безбедност на бебето - трајни и стабилни - Дете ги докажуваат вашите

DEN 2.67

пластика Заштита Нашите капаци на приклучоци се изработени од тврда изолациска пластика Брз и лесен на

Outlet Laiyuhua ги опфаќа Бебето за докажување (12 & 24 пакет) Стабилен заштитник на електричен приклучок | Покриени пластични излезни пластични
 • Новак

Outlet Laiyuhua ги опфаќа Бебето за докажување (12 & 24 пакет) Стабилен заштитник на електричен приклучок | Покриени пластични излезни пластични

DEN 127.84

Достапно пакување : 12 или 24 приклучоци за електрични места за САД Апсолутно дизајн на обложување на деца

Анти лизгање туш душеци за туширање за када со вшмукувачки чаши од мозоци Безбедност за бебе и стари лица што се мијат рамна симпатична
 • Новак

Анти лизгање туш душеци за туширање за када со вшмукувачки чаши од мозоци Безбедност за бебе и стари лица што се мијат рамна симпатична

DEN 0.33

Големина : 15,7x279 инчи / 40x71cm, преклопување, не зазема простор Ве молиме измерете ја големината на кадата до

Птици на приклучок за излез на жица опфаќа 12 пакувања - капаци на приклучокот за безбедност на бебето - трајни и стабилни - Дете ги докажуваат
 • Новак

Птици на приклучок за излез на жица опфаќа 12 пакувања - капаци на приклучокот за безбедност на бебето - трајни и стабилни - Дете ги докажуваат

DEN 2.00

пластика Заштита Нашите капаци на приклучоци се изработени од тврда изолациска пластика Брз и лесен на

SDGH 2pcs Бебе Безбедност Заклучување Бебе Деца Безбедност Врата Затворач Бебе Доказ За Безбедноста На Децата Бебе Безбедно Заштита Од
 • Новак

SDGH 2pcs Бебе Безбедност Заклучување Бебе Деца Безбедност Врата Затворач Бебе Доказ За Безбедноста На Децата Бебе Безбедно Заштита Од

DEN 2803.52

Висока јачина, издржлив и добар ефект Спречете го судирот на вратата кога ветерот е силен и избегнувајт�

Outlet Laiyuhua ги опфаќа Бебето за бебиња 12 пакувачки заштитник на електричен приклучок | Покриени пластични излезни пластични места за безбедност
 • Новак

Outlet Laiyuhua ги опфаќа Бебето за бебиња 12 пакувачки заштитник на електричен приклучок | Покриени пластични излезни пластични места за безбедност

DEN 1.67

Достапно пакување : 12 или 24 приклучоци за електрични места за САД Апсолутно дизајн на обложување на деца

Детмомија Детска шампон 2 парчиња уво миење очите за капење за штит безбедно капаче меко визир новороденчиња силиконски безбедност
 • Новак

Детмомија Детска шампон 2 парчиња уво миење очите за капење за штит безбедно капаче меко визир новороденчиња силиконски безбедност

DEN 1.33

Ева Измијте ја косата со капа детето дури можеше да продолжи да игра додека ја извршувате работата за пе

ОПЕРАТИККС 10 парчиња Безбедност Анти-колониски агол аголни браници за безбедност на мебел Агол Перница маса за табели за стража
 • Новак

ОПЕРАТИККС 10 парчиња Безбедност Анти-колониски агол аголни браници за безбедност на мебел Агол Перница маса за табели за стража

DEN 2.00

Заштитник на аголот за мебел Заштитете го челото на вашето дете од аглите на мебел, може да обезбеди заш�