Алуминиум 6061-Т6 Екструдирани Тркалезни Цевки, АСТМ Б210, 4-1/2 ОД, 4.25 ИД, 0.125 Ѕид, 96 Должина

Алуминиум 6061-Т6 Екструдирани Тркалезни Цевки, АСТМ Б210, 4-1/2 ОД, 4.25 ИД, 0.125 Ѕид, 96 Должина

DEN 1.00

Достапност

Тркалезни метални цевки за употреба во морски и транспортни структурни апликации Алуминиум 6061 за цврстина, заварување и отпорност на напукнување и корозија на стрес. Беспрекорна и нацртана конструкција за помазна дупка од заварените цевки и поконзистентна дебелина на ѕидот од не-нацртаните беспрекорни цевки. Т6 темперамент (термички обработен и вештачки старее) за зголемена јачина. Ги исполнува спецификациите НА ASTM B210 за обезбедување квалитет. Тркалезни метални цевки за употреба во морски и транспортни структурни апликации. Алуминиум 6061 за цврстина, заварување и отпорност на напукнување и корозија на стрес. Беспрекорна и нацртана конструкција за помазна дупка од заварените цевки и поконзистентна дебелина на ѕидот од не-нацртаните беспрекорни цевки. Т6 темперамент (термички обработен и вештачки старее) за зголемена јачина. Ги исполнува спецификациите НА ASTM B210 за обезбедување квалитет. Оваа алуминиумска кружна цевка 6061-Т6 е погодна за употреба во морски и транспортни структурни апликации. Цевките од легура на алуминиум, силициум и магнезиум се беспрекорни и нацртани за помазна дупка од заварените цевки и поконзистентна дебелина на ѕидот од не-нацртаните беспрекорни цевки. Тој е отпорен на корозија, заварлив и се спротивставува на напукнување на стресот и има темперамент Т6 (термички обработен и вештачки старее) за зголемена јачина. Оваа беспрекорна тркалезна цевка ги исполнува спецификациите На Американското Друштво За Тестирање и Материјали (АСТМ) Б210 За обезбедување квалитет и е погодна за употреба во апликации како што се структурни цевки на бродови. Металните цевки, исто така наречени фракциони цевки, се користат за пренос на течности, воздух или цврсти материи, а се карактеризира со тркалезна форма и шуплив центар. Металните цевки најчесто се прават со различни оценки од аустенитен нерѓосувачки челик, алуминиум, бакар, месинг и титаниумски материјали и нивните легури.


За производот

Избор на клиент

Соларен Фенер Надворешен Водоотпорен, Метална Столна Ламба, Двор, Градинарски Декор За Надвор, Соларни Светла, Декор Во Дворот,Спална Соба,
  • Новак

Соларен Фенер Надворешен Водоотпорен, Метална Столна Ламба, Двор, Градинарски Декор За Надвор, Соларни Светла, Декор Во Дворот,Спална Соба,

DEN 3.33

●Уникатен Дизајн Како Керамичка Тегла} надворешните фенери имаат форма на керамичка тегла со извонред�

Андроид 8.1 Авто-Стерео-Мултимедијален Плеер За н. исан Силфи Б17 СЕНТРА 2018-2018, 10.1-Инчен Капацитивен Екран На Допир/Bluetooth/Mirrorlink/SWC/Обратна
  • Новак

Андроид 8.1 Авто-Стерео-Мултимедијален Плеер За н. исан Силфи Б17 СЕНТРА 2018-2018, 10.1-Инчен Капацитивен Екран На Допир/Bluetooth/Mirrorlink/SWC/Обратна

DEN 1.00

(Применливи модели) особено за н исан Силфи Б17 СЕНТРА 20122018, поддржете ги оригиналните USB врски на вашиот �

ОМУНИ Колички,Подвижна Количка, Рачни Камиони За Складирање Кујна, Количка За Салон За Убавина Тешка Должност Со Подвижна Постава,
  • Новак

ОМУНИ Колички,Подвижна Количка, Рачни Камиони За Складирање Кујна, Количка За Салон За Убавина Тешка Должност Со Подвижна Постава,

DEN 0.33

Материјал : Цврста Рамка од нерѓосувачки Челик, Издржлива И Отпорна На Корозија Окса Големина : Како Што

ДЕЈА Виолетови Корпи За Перење Еднорог Ги Попречуваат Високите Цврсти Преклопливи За Возрасни Деца Тинејџерски Момчиња Девојчиња Во
  • Новак

ДЕЈА Виолетови Корпи За Перење Еднорог Ги Попречуваат Високите Цврсти Преклопливи За Возрасни Деца Тинејџерски Момчиња Девојчиња Во

DEN 2.67

300д Оксфорд И Пвц [Водоотпорен Материјал] : 300д ткаенина оксфорд со пвц за водоотпорен, внатрешноста на ко

Кен &засилувач; Рики Отворено Ѕид Светла, Модерна Надворешноста Нагоре И Надолу Ѕид Скани, Квадратни Тремот Светла Отворен Ѕид Со Изшкуркан Бела
  • Новак

Кен &засилувач; Рики Отворено Ѕид Светла, Модерна Надворешноста Нагоре И Надолу Ѕид Скани, Квадратни Тремот Светла Отворен Ѕид Со Изшкуркан Бела

DEN 1.33

МОДЕРЕН СТИЛ : Уникатен дизајн на квадратна форма и завршна обработка со брусена бела текстура Горедолу

20,5мм HSS Straight Shank Reamer H7
  • Новак

20,5мм HSS Straight Shank Reamer H7

DEN 400.00

20,5мм HSS Straight Shank Reamer Дијаметар : 20,5мм Толеранција : H7 Сликите на производот се само за повикување 20,5мм HSS Д�

Кинески Стил Поволен Облак Шема Јога Мат Кеси Целосна Поштенски Јога Носење Торба За Жени Мажи, Вежба Јога Мат Превозникот Со Прилагодливи
  • Новак

Кинески Стил Поволен Облак Шема Јога Мат Кеси Целосна Поштенски Јога Носење Торба За Жени Мажи, Вежба Јога Мат Превозникот Со Прилагодливи

DEN 303.84

Големина : голем34" долг х 67 "дијаметар; мали21" долг х 6 доволно пространа за повеќето јога, Пилатес или фит�

Алфа Бувови 8712283 Кристални Фарови Со Прекинувач Секвенцијална ЛЕД Светлосна лента &засилувач; Стартување Светло-Хром Килибар Одговара
  • Новак

Алфа Бувови 8712283 Кристални Фарови Со Прекинувач Секвенцијална ЛЕД Светлосна лента &засилувач; Стартување Светло-Хром Килибар Одговара

DEN 6399.84

За 20142021 Година Тојота ТУНДРА СР / СР5 / Ограничени Модели Само Без Прилагодувач На Ниво, 20142021 Тојота Тун

HOTEC Замена Слушалки Микрофон со 3.5 mm Заклучување Завртка Приклучок, Еднонасочна Микрофон Замена Микрофон Компатибилен Безжичен Микрофон Систем
  • Новак

HOTEC Замена Слушалки Микрофон со 3.5 mm Заклучување Завртка Приклучок, Еднонасочна Микрофон Замена Микрофон Компатибилен Безжичен Микрофон Систем

DEN 0.33

ЈАСЕН КВАЛИТЕТ НА ЗВУКОТ : Професионалниот микрофон за слушалки е опремен со приклучок за заклучување с

Каваилај диносаурус тематски 6 -ти роденденски балони Диносаурус роденденски балони umамбо диносаурус фолија балони 32 инчи темно
  • Новак

Каваилај диносаурус тематски 6 -ти роденденски балони Диносаурус роденденски балони umамбо диносаурус фолија балони 32 инчи темно

DEN 95.84

【Пакет вклучува】 1 x број 6 балон со фолија, 1 x балон со фолија од диносаурус, 2 x црни starsвезди фолија бало�