5 Парчиња ШТЦ3 ДФН-4 Сензор За Температура и Влажност Иц Дигитален Сензор За Влажност Иц

5 Парчиња ШТЦ3 ДФН-4 Сензор За Температура и Влажност Иц Дигитален Сензор За Влажност Иц

DEN 343.20

Достапност

5 Парчиња ШТЦ3 ДФН-4 Сензор За Температура и Влажност Иц Дигитален Сензор За Влажност Иц Опис сензорот ЗА дигитална влажност SHTC3 се надоврзува на успехот на докажаниот shtc1 сензор. Благодарение на поширокиот опсег на напон на напојување (1,62 – 3,6 V) и повисоката точност (€2% RH, Q 0,2°C) од неговиот претходник, овозможува поголема флексибилност.Технологијата CMOSens на Sensirion нуди комплетен сензорски систем на еден чип, кој се состои од капацитивен сензор за влажност, сензор за температура на пропусниот опсег, аналогна и дигитална обработка на сигнал, A/D конвертор, меморија на податоци за калибрација и дигитален комуникациски интерфејс кој поддржува i2c брз режим. Малиот ПАКЕТ DFN 2 x 2 x 0,75 mm3 овозможува апликации дури и во најограничен простор. Сензорот опфаќа опсег на мерење на влажност од 0 до 100% RH и опсег на мерење на температура од -40°C до 125°C со типична точност од € 2% RH и q 0,2°C. широкиот напон на напојување од 1,62 V до 3,6 V и енергетски буџет под 1 qj по мерење го прават SHTC3 совршено прилагоден за мобилни или безжични апликации напојувани од батерија.Со докажаниот квалитет и сигурноста на индустријата на сензорите за влажност и температура На Сензори кои обезбедуваат постојана точност во голем опсег на мерење, SHTC3 нуди најдобар сооднос перформанси-цена.


За производот

Избор на клиент

4K2K 1080P 3D HDMI Boost
  • Новак

4K2K 1080P 3D HDMI Boost

DEN 639.68

Поддржете ја HDMI 20 и назад компатибилна со верзијата HDMI 1 Поддршка за сериски стапка на податоци до 18 Gbps (с

Казаи. Засадувачи на wallидови - Ели- | Виси садови со керамички растенија 3 парчиња | Декорација на wallидови за затворено, балкон и градина
  • Новак

Казаи. Засадувачи на wallидови - Ели- | Виси садови со керамички растенија 3 парчиња | Декорација на wallидови за затворено, балкон и градина

DEN 479.20

? ???? ??????????? Декоративниот сет на пластери со 3 парчиња создава модерен изглед на wallидови во вашиот дом со

Спектар Гроздобер Жив Ѕид Монтирање Кошница За Складирање Со Етикета Плоча-Организаторите &засилувач; Декор За Бања, Спална Соба, Канцеларија,
  • Новак

Спектар Гроздобер Жив Ѕид Монтирање Кошница За Складирање Со Етикета Плоча-Организаторите &засилувач; Декор За Бања, Спална Соба, Канцеларија,

DEN 0.33

УЖИВАЈТЕ ВО ГРОЗДОБЕР СТИЛ : Завитканите краеви на жицата и дизајните на решетката создаваат популарен

Новетец Заграда За Глуждот Поддршка За Компресија На Глуждот Со Прилагодливи Завиткани Чорапи за Глуждот за Мажи &засилувач; Жени
  • Новак

Новетец Заграда За Глуждот Поддршка За Компресија На Глуждот Со Прилагодливи Завиткани Чорапи за Глуждот за Мажи &засилувач; Жени

DEN 1.00

Ја УБЛАЖУВА БОЛКАТА : новетек заградата за глуждот може ефикасно да го ублажи Плантарниот Фасциитис, Ах�