Шефлер Имајќи 101981 Центар Собранието

Шефлер Имајќи 101981 Центар Собранието

DEN 0.33

Достапност

Генерација 3 Лежишта На Тркалата-Овие лежишта на тркалата имаат две прирабници, едната служи како центар на тркалото, а другата ја прицврстува единицата на лежиштето на носачот на оската Овие дворедни аголни контактни топчести лежишта се компактни и не можат да се расклопат. Без одржување-Овие Лежишта на Тркалата се претходно подмачкани, без одржување, запечатени и се чистат пред-поставување. Овие лежишта на тркалата се за управувани и не управувани оски. Со Орбитално Формирано Рамо-орбитално формираното рамо обезбедува цврсто поврзување на центарот и прстените на лежиштето, што сигурно го поставува потребниот клиренс на лежиштето и значително ги намалува потенцијалните грешки во склопувањето. Со Аксијална Шина На Лицето-за да ги исполниме растечките барања за намалување на СО2 на производителот на возилото, развивме технологија за лежиште на тркала што го поедноставува склопувањето, го зголемува преносливиот вртежен момент, ја зголемува динамиката на возење на возилото и ги намалува емисиите на СО2. Поправка - овие делови за замена на тркалата се лесни за склопување бидејќи не се потребни специјални алатки за отстранување или монтирање на притискање. Внимавајте на вртежните моменти на затегнување наведени од производителот и користете ги сите испорачани додатоци за да обезбедите безбедно и сигурно седење. Топчестите лежишта се користат во апликации со голема брзина, мало оптоварување, за да се намали триењето, бучавата и вибрациите што помагаат во спречување на вишок абење. Топчестите лежишта приспособуваат радијални оптоварувања или оптоварувања кои се нормални на вратилото. Шефлер Лежиштата на тркалата од Третата Генерација доаѓаат со подобрени карактеристики имајќи ги предвид современите потреби.Овие топчести лежишта доаѓаат со две прирабници, едната како центар на тркалото, а другата ја прицврстува единицата за лежиште на носачот на оската. Истакнати Карактеристики На Прв Поглед : • дворедни аголни контактни топчести лежишта • Компактна единица, Не може да се расклопи • Претходно подмачкана и без одржување • Запечатена • Претходно поставено расчистување на лежиштето • со орбитално формирано рамо за да се намалат можните грешки во склопувањето • Радијално расцепено На внатрешниот прстен за погонските тркала • со аксијална шина на лицето за да се намалат емисиите НА СО2, да се зголеми преносливиот вртежен момент и динамиката на возење на возилото • за Управувано и Не-Управувано оски шефлер топчести лежишта од трета генерација може лесно да се соберат бидејќи не се потребни посебни алатки за отстранување или монтирање на притискање, Така Што Поправката никогаш нема да биде задача.


За производот

Избор на клиент

РОБОТСКА ПРАВОСМУКАЛКА ЗЦВА, Роботска Вакуумска И Комбо Компатибилна Со Алекса/WiFi/Апликација, Самополнење, Резервоар ЗА Вода ОД 230 ML
  • Новак

РОБОТСКА ПРАВОСМУКАЛКА ЗЦВА, Роботска Вакуумска И Комбо Компатибилна Со Алекса/WiFi/Апликација, Самополнење, Резервоар ЗА Вода ОД 230 ML

DEN 1.33

1 X BR151 Роботски Вакуум 1x Полнење Пристаниште 1x Далечински Управувач 1x Адаптер За Напојување 1x Корпа за О�

Зиплок Патна Шминка За Повеќекратна Употреба И Торба За Додатоци, Одлична За Училиште Или Работа, Колекција Шарм, 5 Чанти Во Суштински
  • Новак

Зиплок Патна Шминка За Повеќекратна Употреба И Торба За Додатоци, Одлична За Училиште Или Работа, Колекција Шарм, 5 Чанти Во Суштински

DEN 2.67

Зиплок Бренд Основни Работи торбите За Додатоци се организатори за додатоци за повеќекратна употреба к

Тесен фустан на Wykdd со 4 фиоки за ткаенини вертикално тенок складиште кула за складирање со цврста метална рамка за складирање на кутии за
  • Новак

Тесен фустан на Wykdd со 4 фиоки за ткаенини вертикално тенок складиште кула за складирање со цврста метална рамка за складирање на кутии за

DEN 10553.60

1 Со овие 4 отстранливи фиоки можете да сортирате предмети по тип; Лесно го скроти нередот и вратете го св

Оухарти Замена Широк Устата Слама Капаци За Хидро Колба Капаци Со Слама Компатибилен Со Хидрофласк Широк Устата Вода Шише 20 32 40 64 мл
  • Новак

Оухарти Замена Широк Устата Слама Капаци За Хидро Колба Капаци Со Слама Компатибилен Со Хидрофласк Широк Устата Вода Шише 20 32 40 64 мл

DEN 1.33

Одговара На Повеќето Шишиња Со Вода Со Широка Уста Со ХидрофлакаКапаците Од Сламки не се дизајнирани за

Орнамент на новогодишна елка 2022 година со градско име Јужен Вилард Јута Јужен Вилард УТ е местото каде што започна нашата приказна - Среќен
  • Новак

Орнамент на новогодишна елка 2022 година со градско име Јужен Вилард Јута Јужен Вилард УТ е местото каде што започна нашата приказна - Среќен

DEN 804.80

1едностран дизајн, 3 инчи бел пластичен украсен украс за пластика на МДФ Лента за вклучено виси Одличен д

NTE Electronics 54-361W водоотпорен прекинувач за рачка за лилјаци, DPDT коло, акција за вклучување, активатор за месинг/никел плоча, терминали
  • Новак

NTE Electronics 54-361W водоотпорен прекинувач за рачка за лилјаци, DPDT коло, акција за вклучување, активатор за месинг/никел плоча, терминали

DEN 2.67

10000 циклуси (мин.) Во целосен товар електричен живот 4 ° до 131 ° F Оценка на температурата Земја на потекло :

DLOETT Професионални 18 ПАРЧИЊА Комплет За Комплет За Маникир Педикир Пинцета Машина За Веѓи Машина За Сечење Нокти Нерѓосувачки Челик Комплети
  • Новак

DLOETT Професионални 18 ПАРЧИЊА Комплет За Комплет За Маникир Педикир Пинцета Машина За Веѓи Машина За Сечење Нокти Нерѓосувачки Челик Комплети

DEN 2949.44

Мултифункционален : збир од три функции мора да ги задоволи вашите потреби, вклучувајќи нега на рацете, �

Мајкл Тод Убавина-Soniclear Елита-Четка За Чистење На Лицето Систем-6-Брзински Придвижуван Ексфолирачки Лице &засилувач; Четка За Тело
  • Новак

Мајкл Тод Убавина-Soniclear Елита-Четка За Чистење На Лицето Систем-6-Брзински Придвижуван Ексфолирачки Лице &засилувач; Четка За Тело

DEN 2704.00

3ВО 1Уживајте во моќното, но нежно отстранување на нечистотиите што ги блокираат порите и мртвата кожа З