Црево Господар Ануфлекс Нерѓосувачки Челик 321 Флексибилно Црево Собрание, 1-1/2 ЈАГЛЕРОДЕН Челик НПТ Машки х 150 пси Податлив Железо Женски Нпт Унија Врска, 300 Пси Макс?

Црево Господар Ануфлекс Нерѓосувачки Челик 321 Флексибилно Црево Собрание, 1-1/2 ЈАГЛЕРОДЕН Челик НПТ Машки х 150 пси Податлив Железо

DEN 2.33

Достапност

Флексибилно склопување на цревото за хемиски, гасни, нафтени или хидраулични операции за пренос Хидроформирана, брановидна цевка од нерѓосувачки челик 321 за униформа дебелина на ѕидот, флексибилност и отпорност на високи температури. Единечна плетенка 304 засилен капак од нерѓосувачки челик за цврстина. Максимална работна температура од 850 Степени Ф. една фабрика-инсталиран јаглероден челик машки нпт врска и една фабрика-инсталиран податлив железо женски нпт унија врска. Флексибилно склопување на цревото за хемиски, гасни, нафтени или хидраулични операции за пренос. Хидроформирана, брановидна цевка од нерѓосувачки челик 321 за униформа дебелина на ѕидот, флексибилност и отпорност на високи температури. Единечна плетенка 304 засилен капак од нерѓосувачки челик за цврстина. Максимална работна температура од 850 Степени Ф. една фабрика-инсталиран јаглероден челик машки нпт врска и една фабрика-инсталиран податлив железо женски нпт унија врска. Господарот На Цревото Ануфлексно склопување на флексибилно метално црево Од нерѓосувачки челик, погодно за операции на хемиски, гас, масло или хидрауличен пренос под висок притисок, се состои од хидроформирана, брановидна цевка од нерѓосувачки челик 321 за униформа дебелина на ѕидот, флексибилност и отпорност на високи температури; и капак засилен со една плетенка од нерѓосувачки челик 304 за јачината неопходна за да се достигне максималниот рејтинг на притисок од 300 Фунти По Квадратен Инч (пси). Ова црево може да издржи температури До 850 Степени F, и доаѓа опремено со фабрички инсталиран Јаглероден челик Машки Национален Конец За Цевки (НПТ) навој фитинг на едниот крај и фабрички инсталирана податлива железна женска нпт унија врска од друга страна, секоја со максимален рејтинг на притисок. Ова склопување на цревото е погодно за широк спектар на комерцијални и индустриски апликации, вклучувајќи автомобилска индустрија, пренос на гас, преработка на храна, фармацевтски, хемиски трансфер или други апликации каде што хемиските и топлинските барања ги надминуваат заштитите што ги нуди гуменото, металното или пластичното црево. Индустриските црева и склопови на црева пренесуваат или пренесуваат воздух или течност во системите на цревата. При изборот на индустриски црева или склопови на црева, користете го методот СО ПЕЧАТ за да помогнете во одредувањето на типот на потребното црево : S= Големина (ID, OD и должина) T= Температура (максимални и минимални температури на материјалот што се транспортира) A= Примена (индустрија или процес) M= Материјал (да се пренесе, тип и концентрација) P= Притисок (максимален работен притисок) E= Завршува (тип на крајни конектори или спојки на цревото) D= метод На Испорака (волумен и брзина)внатрешноста дијаметарот на цревото мора да БИДЕ соодветен за да се СВЕДЕ загубата на притисок НА МИНИМУМ И да се избегне оштетување на цревото поради производство НА топлина ИЛИ Прекумерни ТУРБУЛЕНЦИИ.


За производот

Избор на клиент

WORKIRAN Бод Картичка Кожата | Транспорт, Клучна Картичка, Дебитна Картичка, Кредитна Картичка Налепница | Покривање &засилувач; Персоналните
 • Новак

WORKIRAN Бод Картичка Кожата | Транспорт, Клучна Картичка, Дебитна Картичка, Кредитна Картичка Налепница | Покривање &засилувач; Персоналните

DEN 1.67

РАЗЛИЧЕН СТИЛ направете разлика со додавање на нови канцелариски налепници со уникатност и елеганција

62 Парчиња Пински Виси Рачни Дупчалки Микро Мини Дупчалки За Извртување Поставете Порок Ротациони Алатки Со Резба За Занаетчиство
 • Новак

62 Парчиња Пински Виси Рачни Дупчалки Микро Мини Дупчалки За Извртување Поставете Порок Ротациони Алатки Со Резба За Занаетчиство

DEN 2.33

1 х пин менгеме, 1 х клупа заменик, 2 x Привезок прстен 10 х Пхб Мини Вежба Битови 48 х Пресврт вежба битови Из�

Пари банка, свинче банка, цртани тигарски облици пари за заштеда на кутија за заштеда на отпор тигар форма свинче банка за деца, најдобар
 • Новак

Пари банка, свинче банка, цртани тигарски облици пари за заштеда на кутија за заштеда на отпор тигар форма свинче банка за деца, најдобар

DEN 195.04

Liveив израз со различни форми : овошна фигура, жив израз со различни форми, симпатична и рекламен Симпати�

Полирана природна бела далматинска asаспер Кристал кварц Чакрас лековита метафизичка камена сфера Медитација Фенг Шуи Аура топка со бесплатен
 • Новак

Полирана природна бела далматинска asаспер Кристал кварц Чакрас лековита метафизичка камена сфера Медитација Фенг Шуи Аура топка со бесплатен

DEN 792.80

Willе добиете точна големина на сфера околу 5055мм, тежина околу 0,200 килограми, бидејќи сите наши артикли се

etspolt A5 Врзивно Средство Делител Со Јазичиња, Вертикална Врзивно Средство Делител 6 Прстен Пластика Јасно Индекс Страница Јазичиња, 5 Јазичето
 • Новак

etspolt A5 Врзивно Средство Делител Со Јазичиња, Вертикална Врзивно Средство Делител 6 Прстен Пластика Јасно Индекс Страница Јазичиња, 5 Јазичето

DEN 154.88

Материјал : делител На Јазичиња за врзивно средство изработено од врвен пвц материјал,кој е флексибилен

Зајакот Г Место Вибратори Секс Играчки За Жена со 10 Вибрации Режими Троен Стимулатор Водоотпорен Полнење Моќен Двојна Моторна Роза Секс
 • Новак

Зајакот Г Место Вибратори Секс Играчки За Жена со 10 Вибрации Режими Троен Стимулатор Водоотпорен Полнење Моќен Двојна Моторна Роза Секс

DEN 479.84

3 Во 1 Вибратори : женскиот вибратор има два моќни мотори кои можат да стимулираат два дела од вас во исто

Обетка Стегач Клешти Метал Обетка Клешти Алатка, Тешки Рачни Метал Стегач Стегач Удар Заклучување 10.6 во, Кадрирање Прицврстување
 • Новак

Обетка Стегач Клешти Метал Обетка Клешти Алатка, Тешки Рачни Метал Стегач Стегач Удар Заклучување 10.6 во, Кадрирање Прицврстување

DEN 360.64

[Практични Клешти За Стегање На Обетка] : Ова е прилично практична Клешта За Стегање На Обетка, наменета �

ВЕРНСАИ Акварел Видео Игра Партија Плочи И Салфетки - Игри Роденден Партија Материјали За Момчиња Љубителите На Играта За Еднократна
 • Новак

ВЕРНСАИ Акварел Видео Игра Партија Плочи И Салфетки - Игри Роденден Партија Материјали За Момчиња Љубителите На Играта За Еднократна

DEN 3.33

? ДИЗАЈН НА ТЕМА ИГРА остварете го сонот на вашето момче! Нашиот уникатен, кул и креативен пакет за заба�

Ultralux 12 инчи затемнето алатка за предводена стаклена стаклена стаклена фигура на таванот, 5-годишна гаранција, 800 лумени 3000k, четкан
 • Новак

Ultralux 12 инчи затемнето алатка за предводена стаклена стаклена стаклена фигура на таванот, 5-годишна гаранција, 800 лумени 3000k, четкан

DEN 239.84

Брајната ја прави инсталацијата привремена Спакувано со карактеристики секогаш обезбедете го вистинс

Лунарлива торбичка за цвеќиња од цвеќиња од 2, графички традиционални ориентални цветни мотиви шема украсен дизајн шарен печатење, мала
 • Новак

Лунарлива торбичка за цвеќиња од цвеќиња од 2, графички традиционални ориентални цветни мотиви шема украсен дизајн шарен печатење, мала

DEN 2.00

Големина 9 '' долга x 6 'ширина Организирајте ги маските, тоалетите, личните работи и чувајте ги чисти...

BESPORTBLE Ѕид Монтирани Куки Ѕид Планината Суспензија Таванот Хамак Кука Фиксна Диск Тренер Држач За Ремени Гимнастички Прстени Јога Нишалки
 • Новак

BESPORTBLE Ѕид Монтирани Куки Ѕид Планината Суспензија Таванот Хамак Кука Фиксна Диск Тренер Држач За Ремени Гимнастички Прстени Јога Нишалки

DEN 194.08

Ѕид Планината Суспензија Таванот Сидро Суспензија Тренер Заградата За Суспензија Ремени Гимнастички П

Keyидна гаража на вратата на вратата + гаража за безбедност на вратата на вратата на вратата на вратата на очите на зраците со заграда,
 • Новак

Keyидна гаража на вратата на вратата + гаража за безбедност на вратата на вратата на вратата на вратата на очите на зраците со заграда,

DEN 249.60

Keypad Wall Mount Garage Coster Fit for Liftmaster, Chamberlain, Sears Craftsman, Genie, Stanley, Linear, Wayne Dalton, широка фреквенција од 300 MHz390 MHz Поддрже

Кутија за Складирање кутија за Складирање кутија за Складирање кутија За Складирање Завршна Кутија Разделувачи На Фиоки За Облека
 • Новак

Кутија за Складирање кутија за Складирање кутија за Складирање кутија За Складирање Завршна Кутија Разделувачи На Фиоки За Облека

DEN 0.33

Пластика ДРЖАЧ ЗА СКЛАДИРАЊЕ ФУНКЦИОНАЛНО : организирање на мноштво предмети, лосиони, сапуни за капење