Ексмакс ЕКС-100 Систем За Безжични Туристички Водичи/Аудио Пренос Со Торбичка за Носење, За Настава, Конференција, Обука За Командни Водичи

Ексмакс ЕКС-100 Систем За Безжични Туристички Водичи/Аудио Пренос Со Торбичка за Носење, За Настава, Конференција, Обука За Командни

DEN 3.00

Достапност

4x Предаватели 4x Клип-На Микрофони. 61х Единечни Слушалки. 65x МИНИ USB Кабел & сад приклучок. 1x Случај За Складирање На Алуминиумска Легура (440х360х180мм, Црно). 1x Англиски Упатство За Употреба. ✤€40-КАНАЛЕН СИСТЕМ ВИ ДОЗВОЛУВААТ ДА ЗАКАЖЕТЕ НАЈМАЛКУ 40 ТУРИ ВО ИСТО време EXMAX безжичен систем за пренос НА аудио ја подобрува комуникацијата помеѓу туристичкиот водич и членовите на групата и помага да се надмине бучавата во позадина и растојанието од туристичкиот водич.Повеќеканални системи има 40 Избрани Ид на каналот ви овозможуваат да закажете најмалку 40 групи да работат истовремено.Системот може да се користи во фабрики, музеи, туристички атракции или тури со автобуси.Членовите на групата имаат способности само за слушање. ✤ ● ДОЛГ ОПСЕГ НА ПРЕНОС И ПРЕНОСЛИВ XX-100 растојанието за пренос на опремата за превод е околу 164-197ft (50-60 метри).ЕКСМАКС ЕКС-100 комбинира системи за толкување и туристички водич двојна употреба. Тие можат да ги исполнат барањата и за ефективна и за јасна комуникација, како и за безбедна помош во одржувањето на социјалното дистанцирање. Растојанието на пренос од предавател до приемник е околу 164-197 стапки. Луѓето не треба да се собираат внимателно едни околу други или водичот и не пропуштаат никакви информации. ✤●ДОЛГОТРАЈНА МОЌНОСТ со БАТЕРИЈА што се ПОЛНИ ● и предавателот и приемникот се вградени во 900mah надградена литиумска батерија за да гарантираат повеќе од 18 часа работа. И предавателот и приемникот работат со батерија (вклучени се адаптери за полнач),лесен за употреба раствор.ЕКС-100 системот вклучува предавател со микрофон, приемници со единечни слушалки, ленти се испорачуваат за секој уред. Забелешка : екс-100 опрема за превод е за толкување со КОРИСТЕЊЕ НА жив човечки преведувач/преведувач. Exmax EX-100 безжичен систем За Пренос На Глас кој може да се користи како толкување На Шепот, Водич За Човечки Турнеи ,Решенија За Социјално Дистанцирање, Помошно Слушање За Старешини,Фабрички Посети,Преносни Решенија за Толкување За Судски Толкувачи, Преведувачка Опрема За превод на цркви. Тоа Е СЕРТИФИЦИРАН FCC.Еден предавател може да спари безброј приемници се додека се на ИСТАТА ФРЕКВЕНТНА ИДЕНТИФИКАЦИЈА на Каналот. Поддршка AUX ВЛЕЗ. ✤+БЕЗГРИЖНИ ПО ПРОДАЖБАТА EXMAX нуди 2-годишна гаранција.


За производот

Избор на клиент

Табла За сечкање Мало Дрво Пица Кора Дрвена Шпатула Лопатка За Сечење Торта Десерт Чинија За Сервирање Суши Чинија Стек Послужавник
  • Новак

Табла За сечкање Мало Дрво Пица Кора Дрвена Шпатула Лопатка За Сечење Торта Десерт Чинија За Сервирање Суши Чинија Стек Послужавник

DEN 193.92

Има широк спектар на намени и може да се користи во леб, десерти, колачи, колачи итн Природни бои, убава д�

Организатор На Кабел За Патување, Технолошки Организатор, Организатор На Електроника, Торба За Организатор На Кабел, Виолетова Цветна Уметност
  • Новак

Организатор На Кабел За Патување, Технолошки Организатор, Организатор На Електроника, Торба За Организатор На Кабел, Виолетова Цветна Уметност

DEN 335.84

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

NBSXR 4 Ножеви Еко Пријателски Шпорет Шпорет Огниште Вентилатор За Домашно Дрво Лог Гори Камин, Циркулира Топол Заштеда На Воздух, Гориво
  • Новак

NBSXR 4 Ножеви Еко Пријателски Шпорет Шпорет Огниште Вентилатор За Домашно Дрво Лог Гори Камин, Циркулира Топол Заштеда На Воздух, Гориво

DEN 1.00

●АВТОМАТСКИ ПОЧЕТОК : технологија за надградба на 2019 година, побрза брзина, поголем волумен на воздух В�

SJYDQ Дигитална pH мерач на киселоста точност на тестер 0,01 pH тестер аквариум базен за квалитет мерка за вина урина автоматска калибрација
  • Новак

SJYDQ Дигитална pH мерач на киселоста точност на тестер 0,01 pH тестер аквариум базен за квалитет мерка за вина урина автоматска калибрација

DEN 2.00

TDS пенкалото имаат функција за заклучување и автоматско исклучување Пен пенкалото има функција, не треб

Келегур 20 ПАРЧИЊА Куки За Месо, Кука За Месар Од Нерѓосувачки Челик,Куки За Пушење, Кука За Премиум Месар,Премиум Кука За Месар Од Нерѓосувачки
  • Новак

Келегур 20 ПАРЧИЊА Куки За Месо, Кука За Месар Од Нерѓосувачки Челик,Куки За Пушење, Кука За Премиум Месар,Премиум Кука За Месар Од Нерѓосувачки

DEN 1.33

Висококвалитетен Материјал : куките за месо се изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик, кука

Веќе Човек Пештера Декор Смешни Метални Знаци Бар Паб Канцеларија Гаража Ѕид Украси-Заборавете На Кучето Внимавајте На Сопругата
  • Новак

Веќе Човек Пештера Декор Смешни Метални Знаци Бар Паб Канцеларија Гаража Ѕид Украси-Заборавете На Кучето Внимавајте На Сопругата

DEN 2.33

Совршена Големина : 12 х 8 инчи (30 х 20 см), Приближно иста големина како парче хартија А4,исто така погодна з�

Амагого Шајвер Мини Шајвер водоотпорен бричење за човекот бербер, погоден за домашно патување со автомобили, дигитален дисплеј за бричење на
  • Новак

Амагого Шајвер Мини Шајвер водоотпорен бричење за човекот бербер, погоден за домашно патување со автомобили, дигитален дисплеј за бричење на

DEN 3.33

Полнење од типот Ц : Стандарден интерфејс за полнење, вообичаен за сите видови на уреди, може да се напла�

Хајојфул Стиснете Шише Зачини Стискајте Шишиња Пластичен Кечап Исцедете Шише Со Шприц за Сос,СКАРА, Облекување, Боја, Работилница,
  • Новак

Хајојфул Стиснете Шише Зачини Стискајте Шишиња Пластичен Кечап Исцедете Шише Со Шприц за Сос,СКАРА, Облекување, Боја, Работилница,

DEN 1.33

Материјал : 100% БЕЗБЕДЕН во гаражаталубриканти и течности за чистење; за уметност и занаети – лепак и мас

Рачен Распрскувач За Мијалник За Тоалет Рачен Туш За Тоалет Користете Крпа За Распрскувач На Пелени Комплет За Ладна Вода Месинг Со Црево
  • Новак

Рачен Распрскувач За Мијалник За Тоалет Рачен Туш За Тоалет Користете Крпа За Распрскувач На Пелени Комплет За Ладна Вода Месинг Со Црево

DEN 1244.80

Додатоци За Биде Лесен за инсталирање : Стандарден 1 / 2" конектор за лесна инсталација и монтирање на ѕид.

9мм хексадеци
  • Новак

9мм хексадеци

DEN 94.08

Големина : 9милиметар Број на модел : 15874 Димензија на пакетот на артикалот : 7,5 "L x 5 Тежина на пакет на арти