Тамрон 17-28 мм F/2.8 Diiii Rxd Објектив За Sony E Камери, A046SF

Тамрон 17-28 мм F/2.8 Diiii Rxd Објектив За Sony E Камери, A046SF

DEN 12784.00

Достапност

Висок F/28 интензитет на светлина за атрактивни позадини. Удобно, лесно (420ГР) И Компактно (99мм). Нов тивок rxd AF степер мотор-Идеален За снимање видео. Компатибилен со сопствените функции на камерата. Изградба на станови отпорни на прскање. Објективот Tamron 17-28mm f/2.8 DIII RXD (модел A046) е дизајниран за сони камери без огледала со целосна рамка и ги постигнува сите придобивки од брзата решетка f/2.8 во ултра широкоаголен објектив за зумирање. Има неверојатно компактен и лесен дизајн, тежок само 420ГР и има вкупна должина од само 99мм. компактната големина обезбедува одлична рамнотежа и е лесна за носење, особено без продолжување на барел додека се фокусирате или зумирате, што го прави одличен за патување. RXD од 17-28мм нуди голема решетка f/2,8 низ целиот опсег на зумирање и обезбедува висока резолуција и контраст од раб до раб. Комбинацијата на фокусна должина со ултра широк агол, голема константна решетка f/2.8 и минимално растојание на објектот (MOD) од 19cm (на крајот со широк агол), поттикнува богато експресивна и креативна фотографија во мноштво сценарија. СИСТЕМОТ ЗА возење AF НА Зумирање од 17-28 мм се напојува СО RXD (брз екстра-тивок погон) AF моторна единица што му овозможува да испорачува голема брзина, висока прецизност и извонредно тивко работење, што го прави погоден за снимање практично видео без бучава, како и фотографии. Покрај тоа, конструкцијата Отпорна на Влага и хидрофобната флуорна обвивка одбиваат отпечатоци од прсти и нечистотија. 17-28ММ RXD е исто така целосно компатибилен со различни карактеристики специфични за камерата, вклучувајќи брз ХИБРИД АФ и око АФ. Оптичката конструкција и дизајнот со високи перформанси, во комбинација со исклучителна преносливост, го Прават зумот од 17-28 мм идеално вклопување за телото на фотоапаратот без огледало и идеално за професионална или ентузијастичка употреба. Излезете од нормалната зона на објективот и во дивината на широк агол. 17-28мм F/2,8 Diii RXD (Модел A046) е голема леќа за зумирање со ултра широк агол на отворот за Sony E-mount, дизајнирана исклучиво за камери без огледала и обезбедува незаменлива преносливост и врвен квалитет на сликата.


За производот

Избор на клиент

Вистински безжични уши, ENC Bluetooth 5.3 Слушалки Контрола на допир со безжично полнење случај IPX6 водоотпорни стерео слушалки во уво вграден
  • Новак

Вистински безжични уши, ENC Bluetooth 5.3 Слушалки Контрола на допир со безжично полнење случај IPX6 водоотпорни стерео слушалки во уво вграден

DEN 1.00

Едноставно извадете ги ушите од куќиштето за полнење и ушите автоматски ќе го внесат режимот Discovery Една�

NUOBESTY Отворен Декор 3pcs Тампони Цртан Филм Нацрт Кат Дома Прст Корисни Не-Запира Канцеларија Лизгачки Статуа Стил Бебе Безбедност Не
  • Новак

NUOBESTY Отворен Декор 3pcs Тампони Цртан Филм Нацрт Кат Дома Прст Корисни Не-Запира Канцеларија Лизгачки Статуа Стил Бебе Безбедност Не

DEN 475.68

СИЛИКОНСКИ ЗАТВОРАЧ на ВРАТАТА овој затворач за кученца исто така се препорачува да се користи како дек

Гспортфис Воен Компас Магнетски Водоотпорен Рачен Професионален Компас За Кампување Пловење Навигација Пешачење Мултифункционален
  • Новак

Гспортфис Воен Компас Магнетски Водоотпорен Рачен Професионален Компас За Кампување Пловење Навигација Пешачење Мултифункционален

DEN 2.33

Водоотпорен / Водоотпорен : Да Со Ноктилуцентно Прикажување Или Не : Да Големина на производот : 100х65х32м�

Подароци За Мајка Од Ќерка Новина Свеќа Подароци, жал Ми Е Подароци За Неа, Него, Те Сакам Подароци За Мама, Тато Смешни Цитати Миризлива Свеќа,
  • Новак

Подароци За Мајка Од Ќерка Новина Свеќа Подароци, жал Ми Е Подароци За Неа, Него, Те Сакам Подароци За Мама, Тато Смешни Цитати Миризлива Свеќа,

DEN 0.33

●Смешен Подарок За Мама ● Свеќа За Новина На Ушите Со смешен цитат гласи "Се Надевам Дека Оваа Свеќа Ми�

NNJHG AC207 Кожна Кутија За Накит Со Голем Простор Обетки Со Обетки Украс Кутија За Складирање Накит За Патување Мултифункционални Женски Подароци
  • Новак

NNJHG AC207 Кожна Кутија За Накит Со Голем Простор Обетки Со Обетки Украс Кутија За Складирање Накит За Патување Мултифункционални Женски Подароци

DEN 297.60

Издржлив, без мирис и доказ за влага заштитете го вашиот накит од гребнатини и оштетувања Треба само да �

Звук Изолирање Слушалки Слушалки Слушалки w Микрофон Двојна Слушалки стерео Рамен Жичен 3,5 мм [Црна] ЗА АТ&засилувач; Т Самсунг Галакси
  • Новак

Звук Изолирање Слушалки Слушалки Слушалки w Микрофон Двојна Слушалки стерео Рамен Жичен 3,5 мм [Црна] ЗА АТ&засилувач; Т Самсунг Галакси

DEN 3.33

Рамен Кабел 3,5 мм Слушалки Без Раце Со Микрофон и копче За Вклучување / Исклучување Дизајнот на рамен Каб

Богатства КАРОЛИНА BB2286SN Ноќта На Вештерките Страшно стариот англиски Овчар Држач За Леплива Белешка, Диспензерот За Леплива Белешка Самолепливи
  • Новак

Богатства КАРОЛИНА BB2286SN Ноќта На Вештерките Страшно стариот англиски Овчар Држач За Леплива Белешка, Диспензерот За Леплива Белешка Самолепливи

DEN 165.28

Забележи! Богатствата на каролина држачот за леплива белешка е совршен подарок за секого! Овој Држач За

Нов LON0167 Компјутерски компјутер Поставена графичка картичка Кршена сигурна ефикасност на главата на главата на палецот Фушсија M3x12mm
  • Новак

Нов LON0167 Компјутерски компјутер Поставена графичка картичка Кршена сигурна ефикасност на главата на главата на палецот Фушсија M3x12mm

DEN 2.00

Големина на низата : (издржлив во употреба) m3 x 12mm / 0,12 "x 0,47" (d*l); (Најновата технологија) Вкупна должина : Ви�

Покани за роденденска забава на Западен каубој, Покани за роденденски покани за момчиња, покани за рустикално пополнување, украси за роденденска
  • Новак

Покани за роденденска забава на Западен каубој, Покани за роденденски покани за момчиња, покани за рустикално пополнување, украси за роденденска

DEN 1.00

Пакет и големина Секој пакет вклучува 20 покани за пополнување и коверти за појавување! Поканите картич�