Кутија За Пури ЕтикетаБанкнота

Кутија За Пури ЕтикетаБанкнота

DEN 320.00

Достапност

Како и со многу примери на гроздобер ефемера, етикетите за кутии за пури почнаа да стануваат вообичаени во средината на 19 век, кога хромолитографијата го направи ефтино печатењето на згодна етикета што може да се залепи на кутија за пури Некои од овие етикети користеа повеќе од 20 бои, кои беа печатени една по една на листови обична или сатенска завршена хартија, која честопати беше врежана подоцна. Навистина, етикетите со кутии за пури беа толку макотрпно дизајнирани кон крајот на 1880-тите што еден њујоршки весник забележа дека "етикетата е често подобра од пурата."Имињата на брендовите од доцните 1800 - ти до раните 1900-ти вклучуваат Омар, Врвот На Врвот, Волт Витман, Млади Гиганти и 6 за 25, што исто така беше цената на овие чудно именувани пури. Обично, предметот на етикетата поврзана со името на брендот. На пример, етикетите На Цеп пури прикажуваа цепелин што лебди над земјината топка што ја покажува рутата на авионот од Германија до Њујорк, додека пурите именувани по папите и претседателите генерално прикажуваа портрети на овие верски и политички водачи. Додека на повеќето етикети со кутии за пури им недостасуваат датуми, можете да кажете како е отпечатена етикетата, која може да се користи за датум.


За производот

Избор на клиент

Петбанк Рептил Омраза Рампа-Расад Топлина Мат Со Дигитален Термостат, Грејач На Резервоарот За Вода Грејач За Желки/Змии/Гуштери/Жаби/Пајаци/Растителна
 • Новак

Петбанк Рептил Омраза Рампа-Расад Топлина Мат Со Дигитален Термостат, Грејач На Резервоарот За Вода Грејач За Желки/Змии/Гуштери/Жаби/Пајаци/Растителна

DEN 359.84

●Надграден Дизајн На Верзија ● дигиталниот контролер на температура е опремен со 6 прилагодливи темпе�

Оки 44494201 Слика Тапан
 • Новак

Оки 44494201 Слика Тапан

DEN 2.00

Продадени како 1 Секој Редовната замена на клучните делови го продолжува животниот век на машината...

25 парчиња М2 М2, 5 М3 М4 За Филипс Ултратина Тенка Рамна Дополнителна Големина Голема Лар Завртка За Завртки За Лаптоп Лаптоп Поправете
 • Новак

25 парчиња М2 М2, 5 М3 М4 За Филипс Ултратина Тенка Рамна Дополнителна Големина Голема Лар Завртка За Завртки За Лаптоп Лаптоп Поправете

DEN 219.04

Големина : М4 дк 10мм, Должина : 12мм Димензии : М3*6 Прилагодено е : Да Пакет : Под 50 парчиња Материјал : Јаглер�

Пријатна Кујна Во Јапонски Стил Природна Дрвена Кутија За Ручек Рачно Изработен Преносен Сад За Храна Квадратен Сад Со Вилушка И Лажица За
 • Новак

Пријатна Кујна Во Јапонски Стил Природна Дрвена Кутија За Ручек Рачно Изработен Преносен Сад За Храна Квадратен Сад Со Вилушка И Лажица За

DEN 320.00

●ПРИРОДЕН МАТЕРИЈАЛ : природна кутија за ручек од дрво од багрем, здрава, без БПА, ПВЦ или фталати (површ�

Арома Сити - Париз
 • Новак

Арома Сити - Париз

DEN 13200.00

Арома Сити Париз е централизиран голем дифузер За Есенцијално Масло што може да се поврзе со вашиот цен�

Керамички Гарнитури Сад За Керамички Сос Сад За Натопување Сад Со Соја Сос Сад За Зачини Држачи За Кесички Чај Порцелански Чинии Чинија За Вечера
 • Новак

Керамички Гарнитури Сад За Керамички Сос Сад За Натопување Сад Со Соја Сос Сад За Зачини Држачи За Кесички Чај Порцелански Чинии Чинија За Вечера

DEN 0.33

? Овошје или Зеленчук Новина Керамички Мини Сервирање Сад Натопи Сос Чинија Зачини Сад ? Сад Со Соја Сосс

Кттр Абдоминални Цевки За Хранење Заштитен Појас, Држач За Г-Цевки, Производи За Перитонеална Дијализа За Мажи И Жени, повторно употребливи
 • Новак

Кттр Абдоминални Цевки За Хранење Заштитен Појас, Држач За Г-Цевки, Производи За Перитонеална Дијализа За Мажи И Жени, повторно употребливи

DEN 319.84

1 Висококвалитетен држач За Гтуб : Изработен од врвни, без латекс, дише, удобни, висококвалитетни и лесни

N/Држач За Четка За Шминка Кутија За Козметичка Четка Организатор На Работна Површина Држач За Моливи За Веѓи Складирање На Алатки
 • Новак

N/Држач За Четка За Шминка Кутија За Козметичка Четка Организатор На Работна Површина Држач За Моливи За Веѓи Складирање На Алатки

DEN 1.00

Многу елегантен дизајн држач за четки за шминка во лично побарано и дизајнирано од професионални шминк�

пллааобо Торта Лопата, Нерѓосувачки Челик Торта Пица Трансфер Послужавник Подвижна Плоча Торта Кревач Лопата Печење Алатка За Печење
 • Новак

пллааобо Торта Лопата, Нерѓосувачки Челик Торта Пица Трансфер Послужавник Подвижна Плоча Торта Кревач Лопата Печење Алатка За Печење

DEN 191.84

Изработен од висококвалитетен материјал од нерѓосувачки челик, цврст и отпорен на ' рѓосување, висока ц�

ПОЛИЦИ ЗА КНФУТ, 2 ПАРЧИЊА 4 Дупки Акрилен Држач За Конус За Сладолед Послужавник За Суши Ролна За Прикажување Полица За Решетката
 • Новак

ПОЛИЦИ ЗА КНФУТ, 2 ПАРЧИЊА 4 Дупки Акрилен Држач За Конус За Сладолед Послужавник За Суши Ролна За Прикажување Полица За Решетката

DEN 1446.40

Магично Ослободете Го Вашиот Дом од Неред! Благодарение на магијата на "лебдат" ви е дозволено да постав�

Фет Филтер - 115115 Премиум Вистински Хепа Н13 Филтер Компатибилен Со Виникс Филтер Големина 115115 21 Плазма Бран Прочистувач НА Воздух АМ90
 • Новак

Фет Филтер - 115115 Премиум Вистински Хепа Н13 Филтер Компатибилен Со Виникс Филтер Големина 115115 21 Плазма Бран Прочистувач НА Воздух АМ90

DEN 639.84

Вклучува 2Пакет Премиум Вистински Филтер Hepa H13 Плус 8 Филтри За Замена На Јаглерод Компатибилни со Филте�

Торта Стои Во Собата на 3, Алпака Лама И Кактус Зад Планината Пиедестал Дисплеј Маса Десерт Кекс Штанд За Свадба Бебе Туш Прослава
 • Новак

Торта Стои Во Собата на 3, Алпака Лама И Кактус Зад Планината Пиедестал Дисплеј Маса Десерт Кекс Штанд За Свадба Бебе Туш Прослава

DEN 591.84

3Ниво Торта Стојат : торта решетката дијаметар8 Тоа е најдобриот избор за прикажување колачи, кекси, бонб

Случај За Заштита на Таблет КОМПЈУТЕР Компатибилен Со Јазичето Леново М10 3 Ген 2022 Капак На Куќиштето, Премиум Стп Кожа Фолио Прилагодлив Држач
 • Новак

Случај За Заштита на Таблет КОМПЈУТЕР Компатибилен Со Јазичето Леново М10 3 Ген 2022 Капак На Куќиштето, Премиум Стп Кожа Фолио Прилагодлив Држач

DEN 3.00

Одговара за вашиот таблет КОМПЈУТЕР со целосен пристап до сите копчиња и порти Заштита од испакнатини, �

Абаодам Кадифен Играчка Мала Мачка Кукла Мека Фрли Перница Полнета Мачка Кадифен Полнети Маче Плиши Полнети Мрзливи Кадифен Играчка
 • Новак

Абаодам Кадифен Играчка Мала Мачка Кукла Мека Фрли Перница Полнета Мачка Кадифен Полнети Маче Плиши Полнети Мрзливи Кадифен Играчка

DEN 2.67

ДЕКОРАЦИЈА НА МАСАТА ЗА МАЧКИ Избраниот добар материјал ја прави оваа симпатична сијамска мачка кадифе

Кутија За Подароци за Колачиња кисангел 1 Торба Од 10 парчиња Кутии За Бонбони За Сирена Опашка За Сирена Торби За Подароци Десерти Кутии
 • Новак

Кутија За Подароци за Колачиња кисангел 1 Торба Од 10 парчиња Кутии За Бонбони За Сирена Опашка За Сирена Торби За Подароци Десерти Кутии

DEN 1.00

Кутија за бонбони од 10 парчиња сирена со опашка од риба, лак и налепници, треба сами да ја составите Може�

Исцелена Женска Паричник Торба за Складирање Санитарни Салфетки 2 парчиња Торбичка Преносни Санитарни Влошки За Салфетки Чанти
 • Новак

Исцелена Женска Паричник Торба за Складирање Санитарни Салфетки 2 парчиња Торбичка Преносни Санитарни Влошки За Салфетки Чанти

DEN 122.88

Исклучителната и компактна торба за складирање на хигиенски салфетки може поефикасно да ви помогне да �

Среќен Златен Лав Ситница КУТИЈА РАЧНО ИЗРАБОТЕН ДИЗАЈНЕР Фаберже јајце ситница стил 200 Кристални Дијаманти Слушалки луксузни накит
 • Новак

Среќен Златен Лав Ситница КУТИЈА РАЧНО ИЗРАБОТЕН ДИЗАЈНЕР Фаберже јајце ситница стил 200 Кристални Дијаманти Слушалки луксузни накит

DEN 1233.60

АВСТРИСКА ДИЈАМАНТСКА КУТИЈА ЗА НАКИТ СЛУШАЛКА Quesperial beath Фаберже кутија За Накит од јајца за жени 24 KT ЗЛ�

Бедре Гумен, Мини Силиконски Стакло Огледало Стругалка Бришач Прозорец Чистење Четка За Бања Кујна Автомобил Чистење Алатка Туш Гумен
 • Новак

Бедре Гумен, Мини Силиконски Стакло Огледало Стругалка Бришач Прозорец Чистење Четка За Бања Кујна Автомобил Чистење Алатка Туш Гумен

DEN 1.00

✤ Лесно исчистете ги вратите за туширање, прозорците, плочките, огледалата, бањата, кујната, палубите, д�