Одржан прекинувач, ретардант на пламен 440V 10A Одржан ротирачки селектор BEM38-20X/31 10 парчиња за електромагнетски стартер

Одржан прекинувач, ретардант на пламен 440V 10A Одржан ротирачки селектор BEM38-20X/31 10 парчиња за електромагнетски стартер

DEN 910.40

Достапност

1 3 Позиција за само-заклучување на ротациониот прекинувач. Направено од висококвалитетна пластика, ретардант на пламен и отпорен на висока температура. Контактите со сребрена легура имаат добра електрична спроводливост. Овој прекинувач има добра изведба на изолација за употреба. Стабилна изведба, голема сигурност, долг животен век. Карактеристики : 1. 3 Позиција за само-заклучување на ротациониот прекинувач. Направено од висококвалитетна пластика, ретардант на пламен и отпорен на висока температура. Контактите со сребрена легура имаат добра електрична спроводливост. Овој прекинувач има добра изведба на изолација за употреба. Стабилна изведба, голема сигурност, долг животен век. Спецификација : Модел : BEM38-20 X/31 Оценет напон : 440 V напон на изолација (UI) : AC660 V Работна струја (ITH) : 10 A Функција : Контакт за контакт со копчето за заклучување : 2 групи на нормално отворен тип Дијаметар на дупката за монтирање : 22мм оценета струја за греење на струјата за греење : 15А контакт материјал : Сребрена легура Отпорност на контакт : 50Ω Отпорност на изолација : 50 MΩ Механички живот : 5 милиони пати електричен живот : 500,000 пати Големина на производот : Приближно.


За производот

Model:
BEM38-20X/31
Rated Voltage:
440V
Insulation Voltage (Ui):
AC660V
Working Current (Ith):
10A
Function:
Self-locking knob
Contact Form:
2 groups of normally open type
Mounting Hole Diameter:
22mm
Rated Heating Current:
15A
Contact Material:
Silver alloy
Contact Resistance:
50Ω
Insulation Resistance:
50MΩ
Mechanical Life:
5 million times
Electrical Life:
500,000 times
Product Size:
Approx. 78x40x30mm / 3.1x1.6x1.2in
  :
Package List:
10 x Self-Locking Rotary Switch :

Избор на клиент

Nupart Силиконски блескав вештачки резервоар за риби аквариум корални растенија подводни украси симулација водни морски растенија декорација
  • Новак

Nupart Силиконски блескав вештачки резервоар за риби аквариум корални растенија подводни украси симулација водни морски растенија декорација

DEN 155.84

Направи силиконски украси Мекото силиконско тело се ниша нежно со малата струја на бранови во резервоа�

Крал на автомобил за подесување на ултра тивки сребрени крстови крстовички барови ски-сноуборд покрив Топ железнички багаж за носач на багаж се
  • Новак

Крал на автомобил за подесување на ултра тивки сребрени крстови крстовички барови ски-сноуборд покрив Топ железнички багаж за носач на багаж се

DEN 1.33

Универзално вклопување за сите големини на разлики Универзални вкрстени шипки, носат до 2 сноуборд или 4

Масла со мириси на мириси на Salubrito, сет на подароци од 6 премија есенцијално масло за дифузери Домашни ароматераписки масла, градинарија,
  • Новак

Масла со мириси на мириси на Salubrito, сет на подароци од 6 премија есенцијално масло за дифузери Домашни ароматераписки масла, градинарија,

DEN 3.33

【6 сет на есенцијално масло】 Salubrito пролетно есенцијално масло со вкус на градинарски, миризба од јасмин

AEXIT ON OFF RELAY
  • Новак

AEXIT ON OFF RELAY

DEN 2.00

Име на производот : Универзален прекинувач за промена; Модел бр : GLD1140 A; Dia Dia AC23 A : UE : AC 380 V, ITH : 40 A; DC23 A : UE : DC

Sawqf 10 парчиња злато мини палто закачалка за бебиња за чување на крпа за домашни организатори за декорација за облека за бебиња за облека за
  • Новак

Sawqf 10 парчиња злато мини палто закачалка за бебиња за чување на крпа за домашни организатори за декорација за облека за бебиња за облека за

DEN 1.00

Погоден за камизол, фустан, јакни, палто, панталони, џемпер, итн Влажна и сува двојна намена : закачалката

Монитор за квалитет на воздухот Етатои Внатрешен монитор за квалитет на воздухот за CO2 формалдехид PM2.5/PM10 -Каритиран монитор за квалитет
  • Новак

Монитор за квалитет на воздухот Етатои Внатрешен монитор за квалитет на воздухот за CO2 формалдехид PM2.5/PM10 -Каритиран монитор за квалитет

DEN 7065.60

Заштита на животната средина и убава : Инструментот усвојува нови материјали за заштита на животната ср

Олтарна Ткаенина Тројна Месечина Божица Сребрена Вештерка Тарот Се Шири 18х18 инчи Крпа За Маса Алтер Плоштад Викан Духовна Света Ткаенина
  • Новак

Олтарна Ткаенина Тројна Месечина Божица Сребрена Вештерка Тарот Се Шири 18х18 инчи Крпа За Маса Алтер Плоштад Викан Духовна Света Ткаенина

DEN 87.84

ПРЕКРАСЕН НОВ ДИЗАЈН : Поставете го расположението и подобрете го читањето на олтарот или тарот картичк

Кујнски ѓубре може симпатична десктоп ѓубре за отпадоци, отпадоци хартиена корпа за хартија домаќинство мини дневна соба канцеларија
  • Новак

Кујнски ѓубре може симпатична десктоп ѓубре за отпадоци, отпадоци хартиена корпа за хартија домаќинство мини дневна соба канцеларија

DEN 0.67

Конзервите за ѓубре се модерни во форма, издржливи и обезбедуваат удобен начин за складирање и задржува

Божиќни џемпери женски Божиќ, симпатични ирваси пулвер, графички печатени кошули, тинејџерски вратоврска боја, долга ракав, блузи, блузи, блузи,
  • Новак

Божиќни џемпери женски Божиќ, симпатични ирваси пулвер, графички печатени кошули, тинејџерски вратоврска боја, долга ракав, блузи, блузи, блузи,

DEN 1.67

Туника врвови за носење со хеланки Направени во САД и увезени 712 дена испорака Почитувана кралица Ве мол

66 парчиња матрици со куршуми за списанија Планерски шаблони поставени шаблони за цртање комплети пластични списанија додатоци за продуктивноста
  • Новак

66 парчиња матрици со куршуми за списанија Планерски шаблони поставени шаблони за цртање комплети пластични списанија додатоци за продуктивноста

DEN 255.84

Пакетот вклучува : ќе добиете 66 парчиња списание за матрици од куршуми, 1 парче бел џеб од решетката А6 и 1