Надворешен Двд-Цд-Плеер, Пренослив СКОКАЧКИ USB 3.0 Оптички Диск, За Lenovo ThinPad X1 Јаглеродна Екстремна Јога 7-Ми Генерал 7 2 6 2018 2019 2-Во-1 Ултрабук Лаптоп, 8X DVD-R/R DL 24X CD-R Писате?

Надворешен Двд-Цд-Плеер, Пренослив СКОКАЧКИ USB 3.0 Оптички Диск, За Lenovo ThinPad X1 Јаглеродна Екстремна Јога 7-Ми Генерал

DEN 1.00

Достапност

Изберете Бесплатна Испорака : Околу 10 Дена До Американската Континентална адреса преку USPS по испораката Поддржува Приклучок и игра, лесен за употреба. Не е потребен погон и надворешна моќност. Само приклучете го во ВАШАТА USB порта и двд-уредот ќе биде откриен. Доаѓа со стандард со копче за исфрлање, така што никогаш не треба да се грижите дали вашиот диск ќе се заглави во овој надворешен оптички диск ЦД/ДВД. Поддржува лаптоп, се-во-едно десктоп и кула компјутер, поддржува WINDOWS XP/2003/Виста/7/8. 1/10, Линукс, сите верзија Мек ОС систем. Компатибилен СО USB3. 0 и наназад компатибилен СО USB2. 0, што ви носи побрза брзина на пренос на податоци (до максимум 5 Gbps) и стабилни перформанси со силна толеранција на дефекти. Нето тежината е само 0,60 фунти (275гр), 0,70" (18мм) во висина. Овој надворешен погон е тенок, лесен, компактен и пренослив. Доаѓа со еден посебен USB 3.0 кабел за податоци и еден кабел за напојување. За повеќето лаптопи, ДВД-уредот може да работи нормално со кабелот за податоци. Можеби ќе треба да го поврзете кабелот за напојување за да се осигурате дека работи стабилно на некои стари лаптопи. Тоа не е само читател, туку и писател / препишувач / режач за вашите компјутери. Дозволете ви да гледате филмови, да слушате музика, да креирате резервен диск, да инсталирате софтвер или да снимате музички диск. Поддржете ЦД-Р, ЦД-РОМ, ЦД+/-R, ДВД-РОМ, ДВД-Р, ДВД+/-R, ДВД-Р ДЛ, ВЦД дискови. Ние нудиме една година по продажбата на услуги. Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да имаме можност да ви обезбедиме производи со врвен квалитет и доживотна професионална технолошка поддршка. Ние ја негуваме вашата доверба, ве молиме слободно контактирајте не. Тоа не поддржува ТВ, автомобил плеер, Chromebook И не-Windows/Mac таблет. Ја ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА ЗА ПРИКЛУЧУВАЊЕ и РЕПРОДУКЦИЈА, не е потребен погон и надворешна моќност. Само приклучете го во ВАШАТА USB порта и двд-уредот ќе биде откриен.0 двд-уредот е совршен придружник за компјутери без внатрешен диск.


За производот

Избор на клиент

Sewacc Преклопување трпезариска маса 100 парчиња свадбени табели место со картички со златна фолија празна маса за поставување картички резервирани
 • Новак

Sewacc Преклопување трпезариска маса 100 парчиња свадбени табели место со картички со златна фолија празна маса за поставување картички резервирани

DEN 1.33

Широка примена : Исклучителната картичка за табели е многу погодна за свадби, родендени, забави, забави �

Шпуре Еднократно Силиконски Кеси За Чување Храна-Херметички замрзнувач кеси за Зачувување &засилувач; Готвење-Сос Видео, Течност,
 • Новак

Шпуре Еднократно Силиконски Кеси За Чување Храна-Херметички замрзнувач кеси за Зачувување &засилувач; Готвење-Сос Видео, Течност,

DEN 1235.20

● ДОКАЗ ЗА ИСТЕКУВАЊЕ и ХЕРМЕТИЧКИ : Нашите херметички херметички заптивки и вреќи со контејнери отпор�

Зајакнувач За зафат, Вежбач За Раце Со Функција За Броење, Линии Што Не Се Лизгаат одговараат На Прстите, Погодни За Флексибилност
 • Новак

Зајакнувач За зафат, Вежбач За Раце Со Функција За Броење, Линии Што Не Се Лизгаат одговараат На Прстите, Погодни За Флексибилност

DEN 718.40

●Зајакнувач на раце : Изработен од еколошки материјали и пролетен челик, со функција за држење и ресети�

3-Ч 36пакувајте Гаражни Куки Тешки, Куки За Складирање Гаражи со 3 Места За Заварување, Гаражни Куки За Барака За Организирање Скалила
 • Новак

3-Ч 36пакувајте Гаражни Куки Тешки, Куки За Складирање Гаражи со 3 Места За Заварување, Гаражни Куки За Барака За Организирање Скалила

DEN 320.00

● ВРВЕН КВАЛИТЕТ : куките за гаража се изработени од густ челик со антилизгачки пвц обложени со натопи с

Микрофон за клип на јака Zrqyhn, 360 степени целото снимање, за интерфејс за интерфејс за интерфејс за интерфејс за снимање видео материјали
 • Новак

Микрофон за клип на јака Zrqyhn, 360 степени целото снимање, за интерфејс за интерфејс за интерфејс за интерфејс за снимање видео материјали

DEN 2.33

? 360 степени целото снимање, ефикасно заштитувајќи го повеќето бучава во животната средина ? Вешто корис�

Хемотон Кујнски Прибор Комплет Држачи 8 парчиња Овошни Вилушки Мезе За Дегустација На Коктел Вилушки За Торта Вилушки Од Нерѓосувачки
 • Новак

Хемотон Кујнски Прибор Комплет Држачи 8 парчиња Овошни Вилушки Мезе За Дегустација На Коктел Вилушки За Торта Вилушки Од Нерѓосувачки

DEN 170.40

Овошни Вилушки, Совршена големина за јадење пченка, овошје, морска храна, предјадења, десерти, мини торт�

Француски Совет Притиснете На Ноктите 24 ПАРЧИЊА Сребрени Сјајни Лажни Нокти Црна Планета Кристал Лажни Нокти Со Средна Должина Лажни Нокти
 • Новак

Француски Совет Притиснете На Ноктите 24 ПАРЧИЊА Сребрени Сјајни Лажни Нокти Црна Планета Кристал Лажни Нокти Со Средна Должина Лажни Нокти

DEN 123.04

Е добиете 24 лажни нокти со различна големина,датотека за нокти и двострана налепница за желе може да ви �

CW Скокање Пречки Трчање Пречки Пакет од 12 Парчиња Внатрешна Пракса Спортски Тренинзи На Отворено Пречки За Фитнес Опрема Брзина На
 • Новак

CW Скокање Пречки Трчање Пречки Пакет од 12 Парчиња Внатрешна Пракса Спортски Тренинзи На Отворено Пречки За Фитнес Опрема Брзина На

DEN 3.00

Генерирајте енергија со" ВИСОКИ ПВЦ Пречки " 12 Инчи агилност и плиометриски пречки за обука Доведете ги �

ФИНДМАГ 30 Пакувајте Магнети За Фрижидер, Магнети За Фрижидер 12х3мм, Неодимиумски Магнет, Мали Магнети, Мини Магнети, Магнети за Фрижидер,
 • Новак

ФИНДМАГ 30 Пакувајте Магнети За Фрижидер, Магнети За Фрижидер 12х3мм, Неодимиумски Магнет, Мали Магнети, Мини Магнети, Магнети за Фрижидер,

DEN 3.00

Како глобален производител на магнети, ние поседуваме производи со врвен квалитет кои се движат од мали

Мултифункционални Нокти Уметност Маникир Вежба Битови Електрични Маникир Мелење Главата Алатка За Акрилик Гел Нокти Кутикула Нокти За Акрилик
 • Новак

Мултифункционални Нокти Уметност Маникир Вежба Битови Електрични Маникир Мелење Главата Алатка За Акрилик Гел Нокти Кутикула Нокти За Акрилик

DEN 92.00

Погоден за обработка на нокти, стакло, пластика, метал, камен, керамички плочки итн Практично мелење, вис

Кошарка Роденденски Подароци Забава Фаворизира Материјали За Деца - Мини Кошарка, Приврзоци За Клучеви, Нараквици, Значки, Свирки
 • Новак

Кошарка Роденденски Подароци Забава Фаворизира Материјали За Деца - Мини Кошарка, Приврзоци За Клучеви, Нараквици, Значки, Свирки

DEN 335.84

?●Најпопуларниот Подарок За Забава Со Теми ● Кошарката е една од најпопуларните теми за забави за деца,

Метална затегнување на затегнување на пролетта, влечете ја пролетната затегнување на пролетната напнатост, пролетта, пролетна пролетна
 • Новак

Метална затегнување на затегнување на пролетта, влечете ја пролетната затегнување на пролетната напнатост, пролетта, пролетна пролетна

DEN 1.00

Издржлив и долг сервисен живот Мал и лесен, лесен за чување и носење Големина : Дијаметар на жица (2,0мм), н�

Брабантија-Лин Решетка За Облека-Мултифункционален-Заштеда На Простор - Прилагодливи Полици - Виси Гардероба - Решетка За Сушење-Самостојна-Стабилна
 • Новак

Брабантија-Лин Решетка За Облека-Мултифункционален-Заштеда На Простор - Прилагодливи Полици - Виси Гардероба - Решетка За Сушење-Самостојна-Стабилна

DEN 1.00

Убаво организирајте ја облеката со Решетката За Облека На Брабантија Оваа самостојна решетка за облека

Леополд&засилувач;Тоби Алатка Фитнес Багажник, Салата Решетката Организатор,Тежина Решетката, Мрена Ѕид Планината Мулти-Цел Закачалка Фитнес
 • Новак

Леополд&засилувач;Тоби Алатка Фитнес Багажник, Салата Решетката Организатор,Тежина Решетката, Мрена Ѕид Планината Мулти-Цел Закачалка Фитнес

DEN 2.67

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : Осигурајте се да ги организирате вашите ленти за отпор, Јажиња за Скокање, ремени за ис�