Бисети Буково Дрво Сечење Сечкање Одбор Со Билка Декорација

Бисети Буково Дрво Сечење Сечкање Одбор Со Билка Декорација

DEN 319.20

Достапност

Квалитетен Материјал-Изработен Од Европско буково дрво со прекрасен дизајн на билки х 6,5 Инчи х 0,5 Инчи. Дизајниран за сечкање, сечење коцки или сечење омилена храна. Еколошки-употребата на фкс дрво обезбедува заштита на светските шумски ресурси. Произведено Во Италија-Секој производ е целосно произведен во објектот на Бисет со цел да се гарантира највисока контрола на квалитетот. Производството не е и нема да биде преместено на Далечниот Исток за да ги задржи нивните стандарди кои ги разликуваат нивните производи "Произведени Во Италија". Изработката на свртено дрво, типично за Долината Строна и за градовите што се вгнездуваат на северните страни На езерото Орта, припаѓа на вековната традиција. Во XIX век, иако методите на производство се подобрија со усвојување на хидраулични системи и машини за вртење, Бисети се стреми да остане верен на рачно изработените оригинали. Во потпора на оваа традиција Бисети е основана во 1945 година. Таа е една од ретките што и денес продолжуваат да произведуваат алатки за маса и кујна во свртено дрво. Бисети е комбинација на мудро мајсторство на традиционалната изработка користејќи најсовремена опрема.


За производот

Избор на клиент

Црвено црно и зелена боја симбол Премиум кожа од пепел во тркалезна цигари Десктоп пушење фиока за пепел за автомобил или употреба на отворено
  • Новак

Црвено црно и зелена боја симбол Премиум кожа од пепел во тркалезна цигари Десктоп пушење фиока за пепел за автомобил или употреба на отворено

DEN 335.84

Екопријателски кожен материјал Висококвалитетни материјали, исклучителна изработка, високоизглед, из�

Iswawo 47 Змија на змии дополнителни тешки влечни влекачи на влекачи Широк алатка за ракување со вилицата со заклучување на алуминиумски легури
  • Новак

Iswawo 47 Змија на змии дополнителни тешки влечни влекачи на влекачи Широк алатка за ракување со вилицата со заклучување на алуминиумски легури

DEN 2.00

[Тешка должност] изградена од тешки материјали, овој грабнувач на коприва на глувци од змија е изграден �

ЈКСБОМГ Божиќ Декорација Светла, Купола Ретро Снешко Статуа Декоративни LED Осветлување Блескав Маса Врвот Украс Празнична Декорација
  • Новак

ЈКСБОМГ Божиќ Декорација Светла, Купола Ретро Снешко Статуа Декоративни LED Осветлување Блескав Маса Врвот Украс Празнична Декорација

DEN 0.33

●Пренослива Божиќна Декорација ● големината На оваа божиќна декорација е 14 х 6 х 6 см / 5,5 х 2,4 х 2,4 инчи, о

Сестра Подарок Од Сестра Шминка Торба Долги Растојанија Пријателство Подароци За Жени Пријателство Подарок За Пријател Козметичка
  • Новак

Сестра Подарок Од Сестра Шминка Торба Долги Растојанија Пријателство Подароци За Жени Пријателство Подарок За Пријател Козметичка

DEN 303.84

Подароци За Пријателство на долги Растојанија : ова е да ги потсетите вашите пријатели Дека има Пријате�

ИВЛ Подароци За Сопруга Со Шарена Лед База Те Сакам Подароци за Неа Од Сопруг Најдобра Годишнина Роденден Жена Идеи За Подароци Романтични За
  • Новак

ИВЛ Подароци За Сопруга Со Шарена Лед База Те Сакам Подароци за Неа Од Сопруг Најдобра Годишнина Роденден Жена Идеи За Подароци Романтични За

DEN 1.00

? Висококвалитетни Подароци За СопругаПодарок за сопруга е изработен од висококвалитетен Кристал К9 Кр�