Контролни Уреди ST25 - 1a225 St Серија Месинг Меко Седиште Asme Безбедносен Вентил 225 Psi Сет Притисок 1/4 Машки Нпт

Контролни Уреди ST25 - 1a225 St Серија Месинг Меко Седиште Asme Безбедносен Вентил 225 Psi Сет Притисок 1/4 Машки Нпт

DEN 85.28

Достапност

Релјефен притисок претходно поставен на 225 psi со проток од 199 cfm 1/4 НПТ влезна врска со навој со вибра-заптивка заклучување на конецот. Месинг конструкција и музичка жица пролет за отпорност на корозија. 250 F максимална температура за употреба во апликации со висока температура. АСМЕ безбедност оценета СО ознаки ЗА УВ И НБ. Овие Контролни Уреди st25-1a225 asme безбедносен вентил има месинг тело, 225 psi олеснување притисок, 1/4 инчен машки NPT навој влезната врска, и нерѓосувачки челик повлече прстен за рачно олеснување на притисокот. Месинг телото на вентилот, седиштето на месинг вентилот и челичната пружина обложена со цинк се спротивставуваат на корозијата и може да се користат при работни температури до 250 F. претходно поставениот релјефен притисок е точен во рамките на +/- 3 проценти, а силиконскиот О-прстен обезбедува заптивка отпорна на истекување во рамките на + / -10 проценти од релјефниот притисок. Овој сигурносен вентил е номинален За безбедност На американското Здружение На Машински Инженери (АСМЕ) и ја прикажува ув ознаката за безбедносните вентили на садот под притисок.


За производот

Избор на клиент

Неохид ѓубрето може да се вметне прашина од отворено пластично ѓубре може индустриско комерцијално санитарно ѓубре може да се задебели
  • Новак

Неохид ѓубрето може да се вметне прашина од отворено пластично ѓубре може индустриско комерцијално санитарно ѓубре може да се задебели

DEN 328.00

Стилски ѓубре може со модерен тенок дизајн кој изгледа одлично и лесно се вклопува во тесни отвори и нео

Јокиве 20 Парчиња Рфид Блокирање Ракави, Кредитна Картичка Заштитник Ракав Тенок | Отпорен На Гребење, Одлично За Бизнис Картички
  • Новак

Јокиве 20 Парчиња Рфид Блокирање Ракави, Кредитна Картичка Заштитник Ракав Тенок | Отпорен На Гребење, Одлично За Бизнис Картички

DEN 2.33

●ПОВЕЌЕНАМЕНСКИовој држач за картички е широко користен заd карти, кредитни картички, визиткартички и �

Повторувајте 4 мил
  • Новак

Повторувајте 4 мил

DEN 0.33

Зипер со единечна песна ја проширува ширината на торбата и ги одржува производите чисти и ослободени од

Igsticker Декласирање на кожата за површинска книга / книга2 15inch Ултра тенки премиум заштитни налепници на телото Скини Универзална покривка
  • Новак

Igsticker Декласирање на кожата за површинска книга / книга2 15inch Ултра тенки премиум заштитни налепници на телото Скини Универзална покривка

DEN 1.00

Совршено се вклопува само со површинска книга / книга2 15inch Направено од издржлив 3М материјал Отстранет

Zswanbei мали лустери водеше модерна кристално црвена монтажа мини тавански светло за девојчиња за спална соба ходникот плакарот скалила
  • Новак

Zswanbei мали лустери водеше модерна кристално црвена монтажа мини тавански светло за девојчиња за спална соба ходникот плакарот скалила

DEN 463.84

Кристална таванска светлина боја : топла бела (2700 K3500 K) Материјал : Не'рѓосувачки челик од кристал и титан

Прекрасни мачки и растенија кадифен вода и вбризгување гума вреќа со топла вода преносно шише со топла вода топло стапало потопло
  • Новак

Прекрасни мачки и растенија кадифен вода и вбризгување гума вреќа со топла вода преносно шише со топла вода топло стапало потопло

DEN 1.33

Кратка кадифна + гума Гума со висок квалитет, водоотпорен и добар квалитет Нашето шише со топла вода е ле

Безбедносна камера на отворено, надзор на камера Екстернаторска безжична камера 1080p Сензор за движење Night Vision 2 Way Audio WiFi за домашна
  • Новак

Безбедносна камера на отворено, надзор на камера Екстернаторска безжична камера 1080p Сензор за движење Night Vision 2 Way Audio WiFi за домашна

DEN 1.00

Дво пат Аудио : Домашна безбедносна камера со вграден микрофон и може да имате разговор во реално време �