Девепрајаг чисто ѓумбир есенцијално масло со стаклена капка пареа дестилирана 100мл x 2

Девепрајаг чисто ѓумбир есенцијално масло со стаклена капка пареа дестилирана 100мл x 2

DEN 1199.84

Достапност

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате Количина - 100мл x 2 (6,76 мл) Тип на контејнер - висококвалитетно килибарско стакло шише со два стаклена капнување. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -Hedychium spicatum, чист, природен, неразреден, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, растворувач без растворувач, веган, без суровост. Добро се меша со сандалово дрво, Јасмин, Касија, Балсам Перу, цимет, Френсинценс, ѓумбир, лавандин, лаванда, миро, пачули, ванила и есенцијални масла од Иланг Иланг. Како да се користи : Не нанесувајте директно на кожата, секогаш разредувајте со масло од носач. 1% за дневна нега на лицето, 5-6 капки во масло од носач од 30 ml. 2% за дневна нега на телото, 10-12 капки во масло од носач од 30 ml. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во масло од носач од 30 ml. 1мл е составен од околу 16 капки. ВНИМАНИЕ : Овој производ нема капа за безбедност на децата. Чувајте подалеку од децата. Чувајте подалеку од очите. Измијте ги рацете по допирањето на есенцијалните масла. Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате. Количина - 100мл x 2 (6,76 мл) Тип на контејнер - висококвалитетно килибарско стакло шише со два стаклена капнување. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -Hedychium spicatum, чист, природен, неразреден, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, растворувач без растворувач, веган, без суровост.


За производот

Избор на клиент

Изолирајте го!
  • Новак

Изолирајте го!

DEN 623.20

Ултрамек полиуретан со високи перформанси Исклучок Акустична енергија изолација Ултра тенок филм одго

Божиќна украс керамика 3 инчи 2021 година годишно за да се сети на дрво што виси Божиќна декорација комеморативни украси продолжуваат
  • Новак

Божиќна украс керамика 3 инчи 2021 година годишно за да се сети на дрво што виси Божиќна декорација комеморативни украси продолжуваат

DEN 2.67

Запаметен подарок за Божиќ во 2021 година : Што може да ги врати спомени отколку подарок за чување украсен

Канцеларииуметнички Етикети Претходно Печатени Налепници За Грација-Етикети За Грација / Ви Благодариме Етикети, Висок Сјај &засилувач;
  • Новак

Канцеларииуметнички Етикети Претходно Печатени Налепници За Грација-Етикети За Грација / Ви Благодариме Етикети, Висок Сјај &засилувач;

DEN 1.00

[Пакетот Вклучува ] 2 х 2 инчи ( 50,8 х 50,8 мм ) Претходно Печатен Дизајн Во Форма На Тркалезна Форма : Грација (�

Дијамантски комплети за сликање за возрасни, кактус цвет дијамантска уметност деца почетник DIY 5D боја по броеви, големи целосни дупки
  • Новак

Дијамантски комплети за сликање за возрасни, кактус цвет дијамантска уметност деца почетник DIY 5D боја по броеви, големи целосни дупки

DEN 1.67

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

Спиминпуно мини преклопување дрон, преносен професионален WiFi 2.4GHz далечински управувач со дрога со камера со висока дефиниција
  • Новак

Спиминпуно мини преклопување дрон, преносен професионален WiFi 2.4GHz далечински управувач со дрога со камера со висока дефиниција

DEN 398.40

Технологија за анти мешање на 2,4 GHz 4 канали за растечки, спуштање, напред, назад, лев лет, десен лет и трка�

Сезонска Бура Кафе Време Зборови Лого Happyетски Среќен Планер Дневник Дневник Канцелариски Материјал Налепници За Бележење Патување
  • Новак

Сезонска Бура Кафе Време Зборови Лого Happyетски Среќен Планер Дневник Дневник Канцелариски Материјал Налепници За Бележење Патување

DEN 1.33

УНИКАТЕН УМЕТНИЧКИ ДИЗАЈН : налепниците За Сезонска Бура се во уникатни и убави уметнички дизајни Живоп

Подигнување на рачен ланец , 2200 bs Капацитет , 10ft , Подигнување на прирачник за блокирање на ланецот , куки со тешки вредности,
  • Новак

Подигнување на рачен ланец , 2200 bs Капацитет , 10ft , Подигнување на прирачник за блокирање на ланецот , куки со тешки вредности,

DEN 824.00

Задебелена обвивка од легура : Компактно задебелување, антикапка школка, добра способност за судир, заш�