Симпатична животинска тема црно -бела панда јајце форма дрвена рачно изработена гнезда кукли со матриошка кукли поставени 10 парчиња за деца играчка роденденска до

Симпатична животинска тема црно -бела панда јајце форма дрвена рачно изработена гнезда кукли со матриошка кукли поставени 10 парчиња за деца

DEN 3.00

Достапност

Дали ве привлекоа оваа изненадувачка играчка? Тоа е збир од 10 дрвени кукли со намалена големина поставени една во друга за да се појави како една. Може да се нарече и прва изненадувачка играчка, измислена пред 123 години во Русија. Со руски зборови, куклите за гнездење што ги гледате е Матриошка. Тие исто така се нарекуваат руски гнездење кукла, руска кукла, матриошка, матрешка, матриоча, кукли од бабушка или кукли од бабушка, кукла на Бабушка, матрошка, матруска, матрушка и кукли за редење. Што и да сакате да ги наречете, куклите за гнездење имаат фасцинантна интересна историја. Куклите за гнездење се најпознат класичен руски подарок и најпопуларен од сите руски сувенири. Тоа е позната народна уметност. Тоа е најпознатата работа што се залага за културата на Русин. Традиционално, надворешниот слој е жена, облечена во сарафан, долг и беспрекорен традиционален руски фустан од селски скокач. Не само што е интересна играчка за деца да си играат, туку е и прекрасна декорација и подарок. Уште повеќе, исто така е совршено да ги скриете своите работи!?. Прво, уметниците треба да го пренесат Basswood и да го издлабат обликот на кукли за гнездење по барања за различна големина. Потоа, го виде дрвото од средина на 2 парчиња и ги шутира двете страни. Ова е прототипот на кукли за гнездење. После тоа, уметниците ја насликаат оригиналната шема на дрво со молив. Конечно, обојте ги куклите за гнездење со разнобојно сликарство според цртежот на дизајнот. Најголемата кукли со кукли со високи 18 см/7,1 "ширина и 10 см/4". Најмалата кукла мери ширина 0,7 см/0,3 "и 0,4 см/0,2". Оваа слика е премногу мала, но јасно можете да ја видите од почетокот на списокот. Симпатична црно -бела панда која држи бамбус шема.


За производот

Избор на клиент

72мм Филтер За Леќи Погоден За Беспилотно Летало Мини 3 Про Филтер Прилагодлив CPL ND16 Поларизатор ND8 PL Додатоци Беспилотно Летало Ослободување
 • Новак

72мм Филтер За Леќи Погоден За Беспилотно Летало Мини 3 Про Филтер Прилагодлив CPL ND16 Поларизатор ND8 PL Додатоци Беспилотно Летало Ослободување

DEN 1198.40

Компјутерски Материјал Рамка + Оптичко Стакло, Најреална Боја 2с Ден Воздух 2с Филтер Куќиште Воздух 2с Д�

Бубачки 20 парчиња Гел Комплет за лак За нокти, Натопете Го Гел-Лакот За нокти Поставете Гол Сјај Пастелен Розов Гел Комплет За Нокти
 • Новак

Бубачки 20 парчиња Гел Комплет за лак За нокти, Натопете Го Гел-Лакот За нокти Поставете Гол Сјај Пастелен Розов Гел Комплет За Нокти

DEN 1.33

Што Добивате : 20 х Мини ГелЛак Бои (5мл секое шише) + 3 х Без Основа За Бришење И Сјаен И Мат Врвен Слој (7,5 мл

Татудаа 3 Парчиња Опал Лекување Кристално Камен Ѓердани Во Собата, Вистински Кристално Кварц Приврзок Природен Скапоцен Камен Ѓердан,
 • Новак

Татудаа 3 Парчиња Опал Лекување Кристално Камен Ѓердани Во Собата, Вистински Кристално Кварц Приврзок Природен Скапоцен Камен Ѓердан,

DEN 159.84

ПРЕМИУМ КОМПЛЕТ ЃЕРДАН ОД ОПАЛ : Изработен од 100% Природен Кристален Камен И Синџир Од Нерѓосувачки Чели�

Фармерки Облека Одвојување Кошница Студентски Дом Фиока За Гардероба Транспарентно Складирање Складирање НА Ткаенини ЗА Домаќинство ИК5
 • Новак

Фармерки Облека Одвојување Кошница Студентски Дом Фиока За Гардероба Транспарентно Складирање Складирање НА Ткаенини ЗА Домаќинство ИК5

DEN 111.84

Пвц Предвремено затворање Фармерки Облека Одвојување Кошница Студентски Дом Гардероба Фиока Транспар�

Нанси Нико постави картички со сива starвездена риба и морска школка за свадби, тушеви и забави за вечера. Стил на шатор, постигнат за лесно преклопување.
 • Новак

Нанси Нико постави картички со сива starвездена риба и морска школка за свадби, тушеви и забави за вечера. Стил на шатор, постигнат за лесно преклопување.

DEN 127.84

Комплети од 12, 25 или 50 Големина : 3 1 / 2 "x 2" Кога се склопени се испорачуваат рамно Акција : Текстура со текс

Тамиеви за чевли за чевли 4-приказни решетки за чевли Шарена детска решетка за чевли Едноставно решетка за складирање заштедува простор
 • Новак

Тамиеви за чевли за чевли 4-приказни решетки за чевли Шарена детска решетка за чевли Едноставно решетка за складирање заштедува простор

DEN 2.00

Цврст материјал, силен капацитет за носење на оптоварување, стабилен, без тресење ★ Светли и шарени бои

Лајелф 9 Парчиња Алатка За Ракчиња Девајнер, Лушпа Од Ракчиња Од нерѓосувачки Челик 18/8 од Нерѓосувачки Челик, Повеќенаменска Линија За
 • Новак

Лајелф 9 Парчиња Алатка За Ракчиња Девајнер, Лушпа Од Ракчиња Од нерѓосувачки Челик 18/8 од Нерѓосувачки Челик, Повеќенаменска Линија За

DEN 127.84

Пакет вредност : Вклучувајќи 9 пакети лушпи од ракчиња и алатки девајнер, 3 пакувања за чистење на линија�

СМАНИ 6 инчен Дебеломер за Бирање 0,02 мм Нерѓосувачки Челик Мерач На Бирање Верние Дебеломер Метрички Мерач На Мерач На Шок Отпорен На Удари
 • Новак

СМАНИ 6 инчен Дебеломер за Бирање 0,02 мм Нерѓосувачки Челик Мерач На Бирање Верние Дебеломер Метрички Мерач На Мерач На Шок Отпорен На Удари

DEN 1.33

Широко се користи во индустријата и автомобилската индустрија, професионалниот персонал, мерењето на д

нанченг За Вико Возење 3 Случај, Телефон Случај За Вико Возење 3 Девојки Жени Сјај Симпатична Луксузна Тпу Силиконски Јасен Капак Со Штанд Браник
 • Новак

нанченг За Вико Возење 3 Случај, Телефон Случај За Вико Возење 3 Девојки Жени Сјај Симпатична Луксузна Тпу Силиконски Јасен Капак Со Штанд Браник

DEN 1.67

①Компатибилен со овој Случај одговара Само На Вико Возење 3 (U614 AS) (Не е погоден За Вико возење (WU300) ) Случ�

Малар ниргунди опашка
 • Новак

Малар ниргунди опашка

DEN 2.67

Корисно во болка во зглобовите Намалување на воспалението кај артритис Корисно во недвижни или тврди з�

Држачи за далечински управувач на врапчињата 5 кутии за складирање на десктоп кутија за делови за канцелариски материјали за ТВ далечински
 • Новак

Држачи за далечински управувач на врапчињата 5 кутии за складирање на десктоп кутија за делови за канцелариски материјали за ТВ далечински

DEN 415.84

СТП кожа Материјал : ПУ кожа Елегантна и минималистичка форма, дизајнирана со 5 пространи прегради за ск�

Хнкснр Мода Креативна Личност Чист Бакар Процес На Позлата Избор Матирано Стакло Абажур Спална Соба Дневна Соба Студија Скалило
 • Новак

Хнкснр Мода Креативна Личност Чист Бакар Процес На Позлата Избор Матирано Стакло Абажур Спална Соба Дневна Соба Студија Скалило

DEN 0.33

Апликација : Идеални ѕидни светла за спална соба,бања,дневна соба,ходник,кафулиња и сите други места за �

Лианксиао-Огледало За Шминка Со Лед Светла Тркалезно Огледало За Шминка, 360 Ротација Совршен За Маса за Облекување Во Спална соба или
 • Новак

Лианксиао-Огледало За Шминка Со Лед Светла Тркалезно Огледало За Шминка, 360 Ротација Совршен За Маса за Облекување Во Спална соба или

DEN 883.20

НАДГРАДБА ЗГОЛЕМУВАЊЕ ЅИД МОНТИРАЊЕ ОГЛЕДАЛО ЗА ШМИНКА : Обезбедува дополнителна светлина за време на �

Жакрус 925 Стерлинг Сребрена Анксиозност Прстен За Жени Мажи Фиџет Прстени За Анксиозност Анксиозност Прстен Со Монистра Спинер Прстен За Анксиозност
 • Новак

Жакрус 925 Стерлинг Сребрена Анксиозност Прстен За Жени Мажи Фиџет Прстени За Анксиозност Анксиозност Прстен Со Монистра Спинер Прстен За Анксиозност

DEN 2.67

Прстени за центрифугирање За Вознемиреност : прстенот за нервоза се состои од лента со десет мали монис�

З-Еден пакет од 2 пиштол од гума од дрво со 80 гумени ленти Лесно оптоварување 6 гумени ленти стрелач деца каубојски класичен антички подарок
 • Новак

З-Еден пакет од 2 пиштол од гума од дрво со 80 гумени ленти Лесно оптоварување 6 гумени ленти стрелач деца каубојски класичен антички подарок

DEN 239.84

Guberbandguns на играчки се изработени од цврсти, дрвени слоеви Дрвото е нетоксично, 6 снимање со 100+ гумени лен�