Капетан О-прстен ОРС/ОРФС хидрауличен комплет за заптивка О-прстен

Капетан О-прстен ОРС/ОРФС хидрауличен комплет за заптивка О-прстен

DEN 897.44

Достапност

О-прстени изработени од 90 дурометарски флоро-еластомер (исто така наречен материјал FKM, Viton или VT90) Вклучува #4 (1/4 "рамно лице), #6 (3/8" рамно лице), #8 (1/2 "рамно лице), #10 (5/8" рамно лице), #12 (3/ 4 "рамно лице), #16 (1" рамно лице), #20 (1-1/4 "рамно лице) и #24 (1-1/2" рамно лице) О-прстени. Се користи при запечатување ors / orfs рамни хидраулични фитинзи во хидраулична опрема. Исто така наречени фитинзи за заптивка на лицето О-прстен и фитинзи на SAE J1453. Произведено и гарантирано од капетанот О-Ринг ДОО, со децении во запечатување и хемиска индустрија. Собрани со гордост во САД!. Комплет за хидрауличен VT90 ORS на капетанот О-ринг, Hydraulic VT90 O-Ring, вклучува 8 големини и 180 вкупно О-прстени. Комплетот вклучува #4 (1/4 "рамно лице), #6 (3/8" рамно лице), #8 (1/2 "рамно лице), #10 (5/8" рамно лице), #12 ( 3/4 "рамно лице), #16 (1" рамно лице), #20 (1-1/4 "рамно лице) и #24 (1-1/2" рамно лице) О-прстени. Овој комплет содржи О-прстени изработени од 90 Дурометар флоро-еластомер (исто така наречен материјал FKM, Viton или VT90). VT90 е врвен полица за полици што се користи во апликациите за заптивка на рамни лица на ОРС заради неговата отпорност на многу хидраулични течности и неговата флексибилност/заптивка на ниски температури.


За производот

Избор на клиент

Голема Бела Ајкула ЗАБИ ТВ Држач За Далечински Управувач со 5 Прегради Стп Организатор За Складирање Кожни Кутии За Канцелариски Материјали
 • Новак

Голема Бела Ајкула ЗАБИ ТВ Држач За Далечински Управувач со 5 Прегради Стп Организатор За Складирање Кожни Кутии За Канцелариски Материјали

DEN 293.76

Држачот за далечински управувач е изработен од стп кожа Далечинскиот држач, покриен со висококвалитетн

Богатства КАРОЛИНА 8653ЛЦБ Желка Стакло Сечење Одбор Големи, Декоративни Калено Стакло Сечење И Сервирање Одбор Големи Димензии Сечкање Одбор,
 • Новак

Богатства КАРОЛИНА 8653ЛЦБ Желка Стакло Сечење Одбор Големи, Декоративни Калено Стакло Сечење И Сервирање Одбор Големи Димензии Сечкање Одбор,

DEN 3.33

Изработени од Калено Стакло Со Дизајн на задниот дел од таблата за сечење Кујнската даска за сечење пра�

Моана Роденден Материјали Во Собата | Украси | Служи 16 Гости | Со Банер, Маса Покритие, Чинии, Чаши, Салфетки, Копче | Карактеристики
 • Новак

Моана Роденден Материјали Во Собата | Украси | Служи 16 Гости | Со Банер, Маса Покритие, Чинии, Чаши, Салфетки, Копче | Карактеристики

DEN 431.84

Придружете Се На Моана и Мауи во организирање забава Со Моана што вашето дете секогаш ќе ја памети! Комп�

20 Парчиња Виножито Партија Корист Кеси Бохо Виножито Партија Украси Торби 4.7 х 3.5 Инчен Мини Платно Виножито Подарок Торба За Влечење Третираат
 • Новак

20 Парчиња Виножито Партија Корист Кеси Бохо Виножито Партија Украси Торби 4.7 х 3.5 Инчен Мини Платно Виножито Подарок Торба За Влечење Третираат

DEN 223.84

Разновидни модели на виножито : има 20 чанти за забави со виножито со врвка, кои се отпечатени со 12 прекра�

Комплет 44 парчиња Разделувачи На Фиоки Со Тока За Фиксирање, Прилагодлив Сепаратор За Складирање На Организаторот На Фиоки За Облека,
 • Новак

Комплет 44 парчиња Разделувачи На Фиоки Со Тока За Фиксирање, Прилагодлив Сепаратор За Складирање На Организаторот На Фиоки За Облека,

DEN 351.84

●44 ПАРЧИЊА РАЗДЕЛУВАЧИ со ФИКСНА БРАВА ОД 20 ПАРЧИЊА ● комплетот вклучува 44 ПАРЧИЊА бели пластични разд

Богатства КАРОЛИНА CK3401LCB Јорки Стакло Сечење Одбор Голем, Декоративни Калено Стакло Сечење И Сервирање Одбор Големи Димензии Сечкање Одбор,
 • Новак

Богатства КАРОЛИНА CK3401LCB Јорки Стакло Сечење Одбор Голем, Декоративни Калено Стакло Сечење И Сервирање Одбор Големи Димензии Сечкање Одбор,

DEN 0.33

Изработени од Калено Стакло Со Дизајн на задниот дел од таблата за сечење Кујнската даска за сечење пра�

n/A 3t 120-420 mm 12v Електричен Приклучок За Подигнување На Автомобил Со Ударен Клуч И 35l/Min Алатка За Воздушна Пумпа Вградено Светло ПРЕДВОДЕНО
 • Новак

n/A 3t 120-420 mm 12v Електричен Приклучок За Подигнување На Автомобил Со Ударен Клуч И 35l/Min Алатка За Воздушна Пумпа Вградено Светло ПРЕДВОДЕНО

DEN 2.00

3 во1 Електричен Приклучок За Ножици : електричен клуч за удар и пумпа за надувувањеВисока стабилност и в

Barалија Јони Сапун Барови &засилувач; Природни Јони Масло Во Собата, Природни Јони Масло Вагинално Миење За Жени Женски Миење Вагинални
 • Новак

Barалија Јони Сапун Барови &засилувач; Природни Јони Масло Во Собата, Природни Јони Масло Вагинално Миење За Жени Женски Миење Вагинални

DEN 3.00

ПРИРОДНИ СОСТОЈКИприродните јони сапунски шипки богати со есенција од роза се концентрирани со вистин�

Среќен Роденден Банер-Сирена Среќен Роденден Банер Сирена Тема Забава Декорација Материјали За Деца Девојки Под Морето Партија
 • Новак

Среќен Роденден Банер-Сирена Среќен Роденден Банер Сирена Тема Забава Декорација Материјали За Деца Девојки Под Морето Партија

DEN 159.84

Среќен роденден декорација : "Среќен Роденден" сирена банер сирена, школки, морски коњи, итн тоа е како св

ВИКАСКИ Деца Играчки На Отворено 2 парчиња Кошарка Нето Нерѓосувачки Челик Кошаркарски Синџир Нето Плетенка Кошарка Обрач Синџир
 • Новак

ВИКАСКИ Деца Играчки На Отворено 2 парчиња Кошарка Нето Нерѓосувачки Челик Кошаркарски Синџир Нето Плетенка Кошарка Обрач Синџир

DEN 623.84

Тешка Конструкција : тешката мрежа за врски со синџир е посилна и ќе трае без да се жртвува изгледот Сигу

Тојвијан 16.4 стапки Леплива Магнетна Лента Диспензерот За Магнетна Лента Канцелариски Диспензери За Ленти Ленти Со Нелизгачка Основа,
 • Новак

Тојвијан 16.4 стапки Леплива Магнетна Лента Диспензерот За Магнетна Лента Канцелариски Диспензери За Ленти Ленти Со Нелизгачка Основа,

DEN 170.56

Леплива Магнетна Лента : ќе добиете ролна лента со дистрибутер, за да можете да ја исечете потребната до�

Флип -плоча на браник за исечоци, алуминиумска легура рутер табела вметнете плоча за гравирање на дрво за гравирање машина индустриски хардвер
 • Новак

Флип -плоча на браник за исечоци, алуминиумска легура рутер табела вметнете плоча за гравирање на дрво за гравирање машина индустриски хардвер

DEN 0.33

Црвена алуминиумска легура на дрво за обработка на дрво, вметнете плоча, не е лесна за 'рѓа и долг сервис�

2 Парчиња 9.45 Бисер Чанта Синџир Кратка Рачка Замена Торба Синџир Ремен Метал Рамо Синџир Имитација Бисер Чанта Синџир Додатоци За
 • Новак

2 Парчиња 9.45 Бисер Чанта Синџир Кратка Рачка Замена Торба Синџир Ремен Метал Рамо Синџир Имитација Бисер Чанта Синџир Додатоци За

DEN 2.67

●Пакетот Вклучува Дека ќе добиете 2 парчиња замена на ременот со синџир со бисерна чанта во 2 бои (златна