Диксон CMF18 Никел Обложени Челик Воздух Црево Фитинг, Конусна Пригушувач, 1/8 Нпт Машки

Диксон CMF18 Никел Обложени Челик Воздух Црево Фитинг, Конусна Пригушувач, 1/8 Нпт Машки

DEN 106.24

Достапност

Пригушувач за намалување на јачината на звукот Се поврзува со женска нпт навојна врска. Челик обложен со никел за подобра заварливост и зголемена отпорност на ' рѓа од неплатено ковано железо. Максимален работен притисок од 300 psi (10,20 бари) во температурен опсег од +35 до +300 Степени F (+1,67 до +148,89 степени C). Во согласност со оша стандард 1910. Овој пригушувач од серијата ДИКСОН ЦМФ е изработен од челик обложен со никел, има елемент на бронзен филтер и машка врска со навој НА НПТ за намалување на нивото на бучава. Овој фитинг има машки национален цевка Конус (НПТ) навој крајот да се поврзете со женски НПТ навој издувните приклучоци порта за построги печат од директно теми. Неговиот максимален работен притисок е 300 фунти по квадратен инч (пси) (20,41 бари) во температурен опсег од 35 до 300 Степени Ф (1,67 до 148,89 степени Ц), а елементот на бронзениот филтер е оценет на 40 микрони. Овој пригушувач го намалува нивото на бучава под 90 велика британија, што е во согласност со стандардот за Безбедност И Здравје при Работа (ОША) 1910. Овој фитинг е изработен од челик за подобра заварливост и зголемена отпорност на ' рѓа од ковано железо, а никелското обложување е отпорно на корозија, феромагнетно, одржува голем дел од својата цврстина на високи температури и останува цврсто и еластично на ниски температури. Елементот на бронзениот филтер е поврзан директно со фитингот и не е заменлив. Овој конусен пригушувач се користи за намалување на нивото на бучава на пневматската опрема како што се воздушните алати, вентилите и цилиндрите.


За производот

Избор на клиент

УСИФАЗ Едноставен Е14 луксузен европски стил на бакар лустер, француски вила тавански тела за осветлување Декорација, тремот дневна соба трпезарија
  • Новак

УСИФАЗ Едноставен Е14 луксузен европски стил на бакар лустер, француски вила тавански тела за осветлување Декорација, тремот дневна соба трпезарија

DEN 1.00

Лесна инсталација : Лесен и компактен дизајн, светлината е многу лесна за инсталирање Засилениот дизајн

Хемотон 6 Еез Корејски Чинии Со Соја Сос со 2 Еез Украсни Послужавници Чинии Со Сос Од Нерѓосувачки Челик Јадења Со Тркалезни Зачини Чинии
  • Новак

Хемотон 6 Еез Корејски Чинии Со Соја Сос со 2 Еез Украсни Послужавници Чинии Со Сос Од Нерѓосувачки Челик Јадења Со Тркалезни Зачини Чинии

DEN 331.52

Сос Натопување Црева : Погоден За држење на сите видови зачини, како што се сосови, зачини, зачини, кечап,

Брандтех Научни 708112 Цевка За Празнење За Диспензет С Органски, Вентил За Рециркулација, Фин Врв, Долг 105мм, Одговара на 0,5-5мл И 1-10мл
  • Новак

Брандтех Научни 708112 Цевка За Празнење За Диспензет С Органски, Вентил За Рециркулација, Фин Врв, Долг 105мм, Одговара на 0,5-5мл И 1-10мл

DEN 1556.80

Вентил за рециркулација Одговара на 0,55мл и 110мл инструмент Брандтех Научни нуди широк спектар на додато

Електронски Организатор Мала Торба За Организатор На Кабел За Патување За Хард Дискови, Кабли, Полнач, УСБ, СД Картичка, Модерна Геометрија Маскирна
  • Новак

Електронски Организатор Мала Торба За Организатор На Кабел За Патување За Хард Дискови, Кабли, Полнач, УСБ, СД Картичка, Модерна Геометрија Маскирна

DEN 1278.40

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

Мнсруу Женски Шминка Торба Зелена Палма Лисја На Црна Шминка Торба Организатор Патување Козметичка Торба За Тинејџерка Јасно Шминка Кеси
  • Новак

Мнсруу Женски Шминка Торба Зелена Палма Лисја На Црна Шминка Торба Организатор Патување Козметичка Торба За Тинејџерка Јасно Шминка Кеси

DEN 3.33

УНИКАТЕН ДИЗАЈН Чувајте се што е организирано во вашата торба кога одите на шопинг, на работа или на час

ESP32-WORTE-32E-H4 Верзија модул
  • Новак

ESP32-WORTE-32E-H4 Верзија модул

DEN 428.80

2,4 GHz Wi Fi (8022 BR / EDR и Bluetooth LE спецификација 4 MB блиц во пакет чип Конектор за антена PCB Забележете дека SOC и мо�

Дитудо отпадоци за отпадоци може да печати отпадоци за дневна соба за домаќинства студија за отпадоци за хартија, контрастна боја
  • Новак

Дитудо отпадоци за отпадоци може да печати отпадоци за дневна соба за домаќинства студија за отпадоци за хартија, контрастна боја

DEN 1424.00

Чист, едноставен и модерен дизајн, изработен од трајни материјали Трајни и моќни, со едноставност на цил

Рамка за регистарска табличка Винмеа, лос е лабава црна алуминиумска автомобилска ознака на насловната обвивка за држач за таблички
  • Новак

Рамка за регистарска табличка Винмеа, лос е лабава црна алуминиумска автомобилска ознака на насловната обвивка за држач за таблички

DEN 0.67

Димензии wxlxh : 0,2 x 12 x 6 инчи (0,5 x 30,4 x 15,2 cm) Направено од алуминиум на добра издржливост и сила Дизајнирано д�