НОВИЦА Рачно Изработени Големи Дрво Ѕид Фреска, Кафеава, Чешел Височество'

НОВИЦА Рачно Изработени Големи Дрво Ѕид Фреска, Кафеава, Чешел Височество'

DEN 2.33

Достапност

Тежина : 1,9 килограми Материјал : сесе дрво, алуминиум. Земја На Потекло : Гана. Автентичен : оригинален ЗАНАЕТЧИСКИ занаетчиски рачно изработен производ ЗА фер трговија ВО НОВИЦА. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Семјуел Окиер - направен со грижа да биде ценет во годините што доаѓаат. Информации за производот : сесе дрво, алуминиум. Автентичен : оригинален ЗАНАЕТЧИСКИ занаетчиски рачно изработен производ ЗА фер трговија ВО НОВИЦА. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Семјуел Окиер - направен со грижа да биде ценет во годините што доаѓаат. Информации за производот : сесе дрво, алуминиум. Роден сум На 16 февруари 1951 година Во Абури-Аквапим. Присуствував На Основното Училиште Методист, Исто така Во Абури, а потоа ги продолжив студиите во Средното Училиште Нсавам ла во 1965 година. Потоа се запишав на Работничкиот Колеџ Акра Во 1972 година за шест години трговија, сметководство, економија, географија и други општи уметности. Пред тоа работев Со Гана Стандард Овластена Банка како гласник. Но сфатив дека можам да направам многу подобри работи со мојот живот значи, во 1981 година, решив да одам во уметноста, особено резба. Јас навистина не поминав вистинска обука, но почнав да резбам малку по малку и понекогаш барав помош од моите други колеги. Понекогаш служев како рака за помош на некои од моите колеги кога имаа голем обем на работа врз нив. Новица влијае врз животот на занаетчиите и ги воздигнува заедниците преку промоција на нивната неверојатна, рачно изработена уметност. Придружете ни се во помагањето да создадеме живописна иднина што ги слави занаетчиите. Иднина во која занаетчиите напредуваат ширум светот, со раскажани приказни, зачувани се нивните култури и каде се почитува нивната фина изработка.


За производот

Избор на клиент

Вилушка За Салата ксионгксионг Овошна Вилушка Божиќен Подарок Свинче Вилушка Десерт Вилушка 5 Божиќни Вилушки И 6 Вилушки За Салата Од Прасиња
  • Новак

Вилушка За Салата ксионгксионг Овошна Вилушка Божиќен Подарок Свинче Вилушка Десерт Вилушка 5 Божиќни Вилушки И 6 Вилушки За Салата Од Прасиња

DEN 319.84

Ќе добиете две керамички основи за контејнери и 11 вилушки за овошна салата од нерѓосувачки челик Силико

Оем Феникс Контакт 3037300,
  • Новак

Оем Феникс Контакт 3037300,

DEN 686.40

3037300, Хранапреку терминал блокном напон : 500 V номинална струја : 17,5 аметод на поврзување : врска Со Пружин

дидуикалор француски Бел Врв Притиснете На Ноктите Краток Квадрат Голи Розови Цвеќиња Лепак на ноктите Со Лажни Нокти Сјајни Лажни Нокти
  • Новак

дидуикалор француски Бел Врв Притиснете На Ноктите Краток Квадрат Голи Розови Цвеќиња Лепак на ноктите Со Лажни Нокти Сјајни Лажни Нокти

DEN 3.00

●Безбеден и цврст материјал+ дидуикалор Лажни нокти изработени од висококвалитетен еколошки материја�

Не-Лента За Еднократна Употреба Син Восок Депилација Дакс Хард Восок Грав Отстранување На Влакна Восок За депилација На Целото Тело бикини
  • Новак

Не-Лента За Еднократна Употреба Син Восок Депилација Дакс Хард Восок Грав Отстранување На Влакна Восок За депилација На Целото Тело бикини

DEN 182.40

(Природна формула) нема стимулација, Безбедна и нежна формула направете ја кожата мека и еластична .Спец