Fielect Tester Screwpriver, Tester Pener Tester Tester Tester Tester Pener Screwpriver AC/DC 100-500V 1PCS

Fielect Tester Screwpriver, Tester Pener Tester Tester Tester Tester Pener Screwpriver AC/DC 100-500V 1PCS

DEN 2.67

Достапност

Лесен за носење Внимателно фрли. Директно откривање. Дизајн на бакарна глава. Операција на едно копче. Светлината на неонската цевка на пенкалото ќе светне кога пенкалото ќе открие напон; Колку е поголем напонот, толку е посветла светло на неонската цевка. Главата за тестирање е шрафцигер. Може да работи како тестер за коло или шрафцигер, ја прави работата попогодна. 【Параметар】- Тест напон : 100-1000 V; Тип на коло : AC/DC; Режим на приказ : неонска цевка; Тип на глава на тест : рамна глава; Посебна функција : Слотиран шрафцигер. 【Екранот на светлина на неонска цевка】- светлото на неонската цевка на пенкалото на колото ќе светне кога пенкалото ќе открие напон; Колку е поголем напонот, толку е посветла светло на неонската цевка. 【Како да се користи】- Кога ја користите електро-тестот за напон, пред тестирањето, неопходно е да се вметне шрафцигер на дното, држете го прстот наспроти крајот на рачката. Неонската цевка се претвора во светлина кога има електрична енергија и работи безбедно . 【Две употреба】-два вида апликации, едната за мерење на електричното колона, другиот за шрафцигер. Два типови совети за шрафцигер на двата крај на металниот прачки и вкрстено restrice.Кога ќе ја извадите металната шипка, ве молиме вметнете прачката до најдлабоката позиција за да оствари целосен контакт. 【Топли совети】- Детекторот на светло за тестер на струјно коло е само за употреба во затворен простор и за да се избегне силна светлина. 【Параметар】- Тест напон : 100-1000 V; Тип на коло : AC/DC; Режим на приказ : неонска цевка; Тип на глава на тест : рамна глава; Посебна функција : Слотиран шрафцигер.


За производот

Избор на клиент

100 парчиња П125‑Б Тест Сонда Месинг Пого Пинови 2.0 Мм Пролет Тест Агол Игла Глава Игла Тест Сонди За Водич Иглички И Лемење Зглобовите
  • Новак

100 парчиња П125‑Б Тест Сонда Месинг Пого Пинови 2.0 Мм Пролет Тест Агол Игла Глава Игла Тест Сонди За Водич Иглички И Лемење Зглобовите

DEN 3.33

Карактеристики На Производот П125б пролетна тест сонда, која се користи за тестирање на спроводливост, с�

Клип, Пена, 3/4 Инчи, Пк5
  • Новак

Клип, Пена, 3/4 Инчи, Пк5

DEN 719.20

Флексибилно тело од пена за воздушно затегната заптивка Крајниот диск кодиран во боја со врежани ознак�

5 парчиња мини волтметар, мини дигитален волтметар 0,36 инчен LED дигитален цевка мини волтметар DC 0-100V 3-жичен напонски тестер мерач 5 бои
  • Новак

5 парчиња мини волтметар, мини дигитален волтметар 0,36 инчен LED дигитален цевка мини волтметар DC 0-100V 3-жичен напонски тестер мерач 5 бои

DEN 189.92

Висок квалитет : Трижичен LED волтметар е изработен од висококвалитетни материјали, материјали за заштит

AEXIT 20 парчиња Електрично тестирање црна црвена црвена мека пластична обложена сонда за тестирање на тестери за тестирање на напон на
  • Новак

AEXIT 20 парчиња Електрично тестирање црна црвена црвена мека пластична обложена сонда за тестирање на тестери за тестирање на напон на

DEN 3.33

Име на производот : клипови за тестирање на алигатор; Апликација : Тестирање работа Вкупна големина : 3,7 x

Тајмак МР420ЦВ 1-Банда Вдлабнато Куќиште Дополнителна Должност, 6-во-1 Неметален Водоотпорен Капак За употреба, Хоризонтален/Вертикален,
  • Новак

Тајмак МР420ЦВ 1-Банда Вдлабнато Куќиште Дополнителна Должност, 6-во-1 Неметален Водоотпорен Капак За употреба, Хоризонтален/Вертикален,

DEN 3.00

ДОПОЛНИТЕЛНА ДОЛЖНОСТ ОЦЕНЕТА : Добијте максимална цврстина и заштита НАШАТА ДОПОЛНИТЕЛНА ДОЛЖНОСТ 1Ба

Обвивки за двојно излез на wallидни плочи, класичен капакот на прекинувачот за бело светло - природно бамбус влакна Електрична плоча за покривање
  • Новак

Обвивки за двојно излез на wallидни плочи, класичен капакот на прекинувачот за бело светло - природно бамбус влакна Електрична плоча за покривање

DEN 2.00

? 【Класичен и едноставен дизајн】 Современите бели завршни координати со бели места, прекинувачи и трим