Термички осигурувач, ограничување на температурата на колото, отсекување на термички осигурувачи Керамички термички осигурувачи додатоци за електрична енергија

Термички осигурувач, ограничување на температурата на колото, отсекување на термички осигурувачи Керамички термички осигурувачи

DEN 1.00

Достапност

Висок квалитет : Овој термички осигурувач за отсекување е одлична изработка, со употреба на ABS, легура и керамички материјали, силни и издржливи, има долг животен век Безбедно : Кога температурата ја надминува одредената вредност на TF како резултат на неочекуван неуспех, може брзо да го прекине електричното коло. Строгата контрола на квалитетот и обезбедувањето на квалитетот, високиот фактор на безбедност, може да се користи со мир на умот. Корисно : Микробрановиот осигурувач со 4 осигурувачи, што може да ги задоволи вашите потреби за употреба и замена, многу практично. Максимален параметар : Максималниот напон е 250 V, максималната струја е 15А, а температурата на пресекот е 125. 100% гаранција : Ние му ветуваме на секој клиент 100% задоволство од шопинг, слободно стигнете до нас ако имате какви било прашања во врска со вашето купување керамички термички осигурувач. Ние ќе ви дадеме професионален и детален одговор во рок од 24 часа. Кликнете да купите сега! . Висок квалитет : Овој термички осигурувач за отсекување е одлична изработка, со употреба на ABS, легура и керамички материјали, силни и издржливи, има долг животен век. Безбедно : Кога температурата ја надминува одредената вредност на TF како резултат на неочекуван неуспех, може брзо да го прекине електричното коло. Строгата контрола на квалитетот и обезбедувањето на квалитетот, високиот фактор на безбедност, може да се користи со мир на умот. Корисно : Микробрановиот осигурувач со 4 осигурувачи, што може да ги задоволи вашите потреби за употреба и замена, многу практично. Максимален параметар : Максималниот напон е 250 V, максималната струја е 15А, а температурата на пресекот е 125. 100% гаранција : Ние му ветуваме на секој клиент 100% задоволство од шопинг, слободно стигнете до нас ако имате какви било прашања во врска со вашето купување керамички термички осигурувач.


За производот

Item Type:
Ceramic Thermal Fuse
Material:
ABS/alloy wire/ceramic
Switch Type:
Temperature control switch
Maximum Voltage:
250A
Maximum Current:
15A
Type:
Resistive
Applicable Temperature:
125℃
3C Rated Voltage Range:
440v and below
Life:
100000 times
Package List:
4 x Fuse :

Избор на клиент

Е26/ Е27 3 Адаптер За Приклучок За Сијалица, Поларизиран Штекер За Светло, Приклучок За Приклучок За Приклучок За Приклучок За Приклучок,
  • Новак

Е26/ Е27 3 Адаптер За Приклучок За Сијалица, Поларизиран Штекер За Светло, Приклучок За Приклучок За Приклучок За Приклучок За Приклучок,

DEN 1.00

Адаптер За Приклучок За Сијалица 3 Дизајн На Штекер : адаптерот за приклучок за светло е дизајн на штекер

Дохоме Хомекит WiFi Реле Прекинувач, Паметни Реле Безжичен Далечински Управувач Прекинувач За Светло Тајмер За Гласовна Контрола
  • Новак

Дохоме Хомекит WiFi Реле Прекинувач, Паметни Реле Безжичен Далечински Управувач Прекинувач За Светло Тајмер За Гласовна Контрола

DEN 2.00

[DIY Smart Scece] : модулот smart relay switch е одличен за доградба на постојните домашни уреди за подобрување на нивот�

WEREVU 1 пар
  • Новак

WEREVU 1 пар

DEN 1.67

Прекинувачи Напон на прекин на напон и над напон заштитен : Кога за прв пат го поврзувате производот, мор

Starelo 15amp Еден Отворен Приклучок Водоотпорен Приклучок, Ѕид Штекер, IP66 125V 1group Прекинувач Капак, Отворено Водоотпорен Ѕид Приклучок Кутија
  • Новак

Starelo 15amp Еден Отворен Приклучок Водоотпорен Приклучок, Ѕид Штекер, IP66 125V 1group Прекинувач Капак, Отворено Водоотпорен Ѕид Приклучок Кутија

DEN 3.00

Материјал : овој единствен надворешен штекер е изработен од висококвалитетен чист компјутерски матери�

VTSYIQI AEV-20000 Електричен двојна колона Вертикална тест за тестирање на моторизирана сила за тестирање на сила максимално оптоварување 20000n
  • Новак

VTSYIQI AEV-20000 Електричен двојна колона Вертикална тест за тестирање на моторизирана сила за тестирање на сила максимално оптоварување 20000n

DEN 2.00

Електрично оптеретување, регулирање на брзината на брзина, погон на менувачот Компактна структура и ст�

Покрив за прекинувач за светло од жолто лимон, единечна плоча за прекинувачи, 1 wallидна плоча за менување на бандата, декоративна плоча
  • Новак

Покрив за прекинувач за светло од жолто лимон, единечна плоча за прекинувачи, 1 wallидна плоча за менување на бандата, декоративна плоча

DEN 3.33

Стандардна големина : Тематска дизајн Декоративна wallидна плоча е стандардна универзална големина што о

Прекинувач за светло за емитување на светлина за емитување на светлина 2PCS Прилагодливи режими Брзини на контролорот со низок профил на
  • Новак

Прекинувач за светло за емитување на светлина за емитување на светлина 2PCS Прилагодливи режими Брзини на контролорот со низок профил на

DEN 111.84

Име на производот : Dimmer SwitchSize : 42x12x3mm / 1.Панак Вклучен : 2pcs светло за емитување на светлина на диоди ленти...