Dynofit 24pcs 14x1.5 Акционерски ореви од 1,75 инчи висина 7/8 Hex, M14-1.5 Фабрика за фабрики за едно парче дизајн за Chevy Silverado & Tahoe GMC Sierra 1500 Buick Dodge Cadillac Chrysler

Dynofit 24pcs 14x1.5 Акционерски ореви од 1,75 инчи висина 7/8 Hex, M14-1.5 Фабрика за фабрики за едно парче дизајн за Chevy Silverado

DEN 639.84

Достапност

Оптоварување : Возила со ореви за ламби на тркала кои бараат нишка од 14-1,5 (6 лаги) и заземаат конусно седиште од 60 степени, компатибилно со 2011+ Dodge Durango, 2011+ Grand Cherokee, 2012+ RAM 1500 2500, 2019+ Jeep Wrangler, 2019+ Гладијатор, Chevy Silverado, Tahoe GMC Sierra Suburban Colorado и повеќе модели во описот, ве молиме проверете го типот на седиштето на вашите оригинални навртки за ламби пред да ја поставите вашата нарачка Спецификација : Теми за навој M14 X1.5, целосен висок 1,75 "(45мм), дијаметар 1.04" (26,5мм), затворен крај, 60 степени конус/конусен седиште, броеви на ОЕМ Дел : GM 9596070, 611-236, 611-330, 611 -152, 611-331, 611-011, 06509422 AA, 06509873 AA, 6509422 AA, 6509873 AA, одделени и заштитени во кутија со бисер (препорачана рака, не користете ја алатката за влијание). Перформанси : Дизајн на едно парче структура, подобар од оригиналниот стил на „капа“ (дизајн со две парчиња) кој е повеќе побезбеден додека ги инсталирате навртките за лав може да вети подолг сервисен живот во споредба со 48 часа за други. Премиум материјал : Студен фалсификуван легура челик (голема јачина и издржливост), квалитетен траен процес на справување со површината, чиста и чиста нишка на теренот. Црното позлатено може во голема мерка да ја подобри отпорноста на 'рѓа и корозија и лесно да го спречи надворешниот слој. Ветување на брендот : 2-годишна гаранција со услуга за последователни услуги по продажба. Ние исто така нудиме „враќање на 30 дена“, се надеваме дека Dynofit може да го направи вашето искуство во шопинг пријатно. Слободно можете да не контактирате со нас ако имате какви било проблеми (делови што недостасуваат, проблеми со квалитетот, транспортот и многу повеќе). Оптоварување : Возила со ореви за ламби на тркала кои бараат нишка од 14-1,5 (6 лаги) и заземаат конусно седиште од 60 степени, компатибилно со 2011+ Dodge Durango, 2011+ Grand Cherokee, 2012+ RAM 1500 2500, 2019+ Jeep Wrangler, 2019+ Гладијатор, Chevy Silverado, Tahoe GMC Sierra Suburban Colorado и повеќе модели во описот, ве молиме проверете го типот на седиштето на вашите оригинални навртки за ламби пред да ја поставите вашата нарачка. Спецификација : Теми за навој M14 X1.5, целосен висок 1,75 "(45мм), дијаметар 1.


За производот

Thread pitch M14X1.5, Overall tall 1.75(45mm), Diameter 1.04(26.5mm), Closed end, 60 Degree cone/conical seat, OEM Part numbers:
GM 9596070, 611-236, 611-330, 611-152, 611-331, 611-011, 06509422AA, 06509873AA, 6509422AA, 6509873AA, separated and protected in pearl cotton box (handwrench recommended, don't use the impact tool)

Избор на клиент

12 парчиња сјај во капачињата на вентилот со темни гуми, матични капаци на вентилот за гуми, матични капаци на гуми, матични капаци,
  • Новак

12 парчиња сјај во капачињата на вентилот со темни гуми, матични капаци на вентилот за гуми, матични капаци на гуми, матични капаци,

DEN 0.33

Траен материјал : нашите капачиња за вентили се изработени од ABS, можат да светнат во темница и да го зашт

Преносен преносен компресор за воздух Преносна воздушна пумпа за мини -велосипед пумпа за велосипед алуминиумска легура на рачна вода
  • Новак

Преносен преносен компресор за воздух Преносна воздушна пумпа за мини -велосипед пумпа за велосипед алуминиумска легура на рачна вода

DEN 502.40

Високо квалитетен материјал со високо квалитетен материјал и фино занаетчиство, трајно и цврсто долго �

4 парчиња за капаци на вентилот во Војна на Starвездите, метални вентили за гуми, црна, универзална отпорна на корозија за автомобили
  • Новак

4 парчиња за капаци на вентилот во Војна на Starвездите, метални вентили за гуми, црна, универзална отпорна на корозија за автомобили

DEN 143.84

Широко користете : капачињата на вентилот за гуми совршено се вклопуваат на стеблото на вентилот на мот�

Enkei t6s црна +25
  • Новак

Enkei t6s црна +25

DEN 2.00

Големина : 18x8,5 +25 Заврши : Црна боја Обичните тркала за задниот дел се исто толку дел од кои сме како облек