Њу Хемпшир Занаети Чоколадо Велигден Зајаче-Наслика Свој Керамички Спомен

Њу Хемпшир Занаети Чоколадо Велигден Зајаче-Наслика Свој Керамички Спомен

DEN 0.33

Достапност

Парче мерки прибл 6 "Х х 4" л х 2 " в. Ова парче е незастаклено, необоено бисквит. Иако ова зајаче изгледа како чоколадо, тој не е толку те молам не се обидувај да го изедеш!. Одлично за сликање или со акрилни бои или со керамички глазури. Ова може да биде застаклено и отпуштено до конус 06 или едноставно обоено со акрилик и прикажано како што е. Кога сликате, прво избришете со влажна крпа и оставете целосно да се исуши. Вие едноставно не може да тргне наопаку со овие страшни боја свој керамика. Прави одличен семеен забавен проект и за деца и за возрасни! Домаќин на детска боја вашата сопствена керамичка сликарска забава и дајте им меморија што навистина ќе трае цел живот. Њу Хемпшир Занаетчиство нуди голем избор на боја свој керамика за секој празник.


За производот

Избор на клиент

Шукеле НИАНТУ109 50гр Жешка Глина Цртан Филм Бик Глава Парче Полимер Прскалки За Занаети Изработка На Ноктите Уметност Телефон Декорација
 • Новак

Шукеле НИАНТУ109 50гр Жешка Глина Цртан Филм Бик Глава Парче Полимер Прскалки За Занаети Изработка На Ноктите Уметност Телефон Декорација

DEN 1326.40

Материјал : Глина Пакување : 50гр / многу Се користи ЗА самостојна декорација,како што се уметност за нокт�

Ортур Ласерски Мајстор 3 со Преклопливи Стапала 10w Излезна Моќност Ласерски Гравер, 0,05 * 0,1 мм Компресирана Точка Ласерски Машина И Ортур
 • Новак

Ортур Ласерски Мајстор 3 со Преклопливи Стапала 10w Излезна Моќност Ласерски Гравер, 0,05 * 0,1 мм Компресирана Точка Ласерски Машина И Ортур

DEN 966.40

Ортур Ласерски Мајстор 3 со Преклопливи СтапалаОртур Ласерски Мајстор 3 е изработен од алуминиумска лег

DIY 5D Дијамант Сликарство Биглс Куче Круг Дијамант Целосна Вежба Уметности Занает Платно Снабдување За Домашен Ѕид Декор Возрасни И Деца
 • Новак

DIY 5D Дијамант Сликарство Биглс Куче Круг Дијамант Целосна Вежба Уметности Занает Платно Снабдување За Домашен Ѕид Декор Возрасни И Деца

DEN 0.33

*Самостојно дијамантско сликарство : збир на алатки за сликање дијаманти, разни обоени кристали * Активн

Дарис 11-Парче Глинени Алатки Поставени Од Студио 71-Метални Алатки За Вајање Глина Со Дрвени Рачки, Идеални За Чистење И Создавање Декоративни
 • Новак

Дарис 11-Парче Глинени Алатки Поставени Од Студио 71-Метални Алатки За Вајање Глина Со Дрвени Рачки, Идеални За Чистење И Создавање Декоративни

DEN 189.12

СЕТ АЛАТКИ ЗА ГЛИНА кога работите со глина, работите можат да станат неуредни! Овој Комплет Алатки За Чи

ZGmaxCL Дијамант Сликарство Колекции DIY за Возрасни &засилувач; Деца Целосна Вежба Црвен Цвет Кристал Големи Димензии Дома Декор Дневна
 • Новак

ZGmaxCL Дијамант Сликарство Колекции DIY за Возрасни &засилувач; Деца Целосна Вежба Црвен Цвет Кристал Големи Димензии Дома Декор Дневна

DEN 0.67

5д Големи Димензии Завршеното уметничко дело е посјајно и поживописно ZGMAXCL 5d дијамантско сликарство со �

ТАРАХТ 24 парчиња Пердуви Од Паун Долги Природни На Големо 32-35 инчи 80-90 см За Вазна Занаетчиска Вазна Свадба Домашна Забава Божиќна Декорација
 • Новак

ТАРАХТ 24 парчиња Пердуви Од Паун Долги Природни На Големо 32-35 инчи 80-90 см За Вазна Занаетчиска Вазна Свадба Домашна Забава Божиќна Декорација

DEN 447.84

`+Уверувачки Пердуви За Занаети : сите наши пердуви се професионално исчистени, испарени и дезинфициран�

Дрвени англиски алфанумерички Орнаменти Дрвени Занаети САМОСТОЈНО Писмо Креативност 3,2 Инчни Дрвени Букви Ѕид Декорација Малку Божиќ Топки
 • Новак

Дрвени англиски алфанумерички Орнаменти Дрвени Занаети САМОСТОЈНО Писмо Креативност 3,2 Инчни Дрвени Букви Ѕид Декорација Малку Божиќ Топки

DEN 268.80

[цврста И Сигурна] : Оваа Буква За Бојадисување Е Изработена од Висококвалитетен Материјал Од Лесонит Со

100 ПАРЧИЊА Бредс Прицврстувачи За Хартија Месинг Бредс Тркалезни Сврзувачки Елементи Мини Метални Бредови За Деца Занаетчиство
 • Новак

100 ПАРЧИЊА Бредс Прицврстувачи За Хартија Месинг Бредс Тркалезни Сврзувачки Елементи Мини Метални Бредови За Деца Занаетчиство

DEN 2.00

100 ПАРЧИЊА Хартија Месинг Сврзувачки Елементи : сет од 100 златни мини штипки,многу од нив, еднократно Бид�

60 Парчиња Празна Кожна Капа Закрпи Со Лепило Рустикална Кожа Заоблен Правоаголник Лепенка Од Вештачка Кожа За Капи Костими Поправка На Ткаенина
 • Новак

60 Парчиња Празна Кожна Капа Закрпи Со Лепило Рустикална Кожа Заоблен Правоаголник Лепенка Од Вештачка Кожа За Капи Костими Поправка На Ткаенина

DEN 255.84

Соодветно За Задоволување На Вашите Потреби : ќе добиете 60 парчиња заоблени правоаголни лепенки од стп �

БЕСТОЈАРД 10 Комплети Матрици За Денот На Таткото Комплет За Привезоци Со Смола Комплет За Протези Декоративни Рамки За Слики Тато Рамка
 • Новак

БЕСТОЈАРД 10 Комплети Матрици За Денот На Таткото Комплет За Привезоци Со Смола Комплет За Протези Декоративни Рамки За Слики Тато Рамка

DEN 2.67

Де Пара Желатини : можете да користите различни обоени материјали за да и дадете целосна игра на вашата �

Ѕвона.75 10/Пкг-Сребрена
 • Новак

Ѕвона.75 10/Пкг-Сребрена

DEN 0.67

Дарис Ѕвона се мазни, издржливи, едноставни и изградени за да траат Овие ѕвона имаат низок профил виси ј�

Двострана Монтажа Рампа: Тешки Лепило Пена Ленти За Леплива, Дебела &засилувач; Силна Врска На Мазни Површини За Автомобил Број Плоча, Кујнски
 • Новак

Двострана Монтажа Рампа: Тешки Лепило Пена Ленти За Леплива, Дебела &засилувач; Силна Врска На Мазни Површини За Автомобил Број Плоча, Кујнски

DEN 2.33

Практично двострано лепило Лесно се сече до саканите големини и доаѓа со 48 тркалезна и квадратна двостр

Пиштол ЗА Тафтување ТЕПИХ ГИЦЦЦ, Алатки за Сечење и Јамка 2ин1, Ткаење На Електричен Тепих Собирајќи 5-40 Конци/Машина за Плетење Сек
 • Новак

Пиштол ЗА Тафтување ТЕПИХ ГИЦЦЦ, Алатки за Сечење и Јамка 2ин1, Ткаење На Електричен Тепих Собирајќи 5-40 Конци/Машина за Плетење Сек

DEN 2.00

[Висока Ефикасност ] : брзината на пиштолот за тафтување може да достигне 540 конци во секунда, а висината �

Одонтомед2011 Сет Од 5 Мулти Титаниум Боја Виножито Оперативни Ножици Тапи/Тапи 5.5 Закривени Нерѓосувачки Челик Виножито Боја НОЖИЦИ
 • Новак

Одонтомед2011 Сет Од 5 Мулти Титаниум Боја Виножито Оперативни Ножици Тапи/Тапи 5.5 Закривени Нерѓосувачки Челик Виножито Боја НОЖИЦИ

DEN 1443.20

5 Парчиња Мулти Титаниум Боја Виножито Оперативни Ножици Тапи / Тапи 55" Закривени Ножици Од Нерѓосувачки

Омзпере 50 Ролс Ваши Лента Во собата,Златна Фолија Галакси Ваши Лента За Дневник, Бележник Материјали. Дизајн Надградба Декор И Ваши
 • Новак

Омзпере 50 Ролс Ваши Лента Во собата,Златна Фолија Галакси Ваши Лента За Дневник, Бележник Материјали. Дизајн Надградба Декор И Ваши

DEN 3.00

[Уникатен И Исклучителен Дизајн] : можете да добиете 50 сосема различни ваши ленти Шареното ѕвездено небо

Топење на Восок За Правење Свеќи - 25 Литри Голем Електричен Сад За Топење Восок, Голема Комерцијална Машина За Правење Свеќи Со Брзо Истурање,
 • Новак

Топење на Восок За Правење Свеќи - 25 Литри Голем Електричен Сад За Топење Восок, Голема Комерцијална Машина За Правење Свеќи Со Брзо Истурање,

DEN 1.00

АОВОИЛ не само што има своја фабрика, туку има и група инженери со богато инженерско искуство, професион

Сет За Ленти Од 10 ролни Ваши, Цветни Украсни Комплети Ленти За Маскирање Од Црна Златна Фолија За Занает,Деца, Бележник, САМ,Пакување Подароци
 • Новак

Сет За Ленти Од 10 ролни Ваши, Цветни Украсни Комплети Ленти За Маскирање Од Црна Златна Фолија За Занает,Деца, Бележник, САМ,Пакување Подароци

DEN 159.84

ПАКЕТ : 10 Ролни Црна Златна Фолија Ваши Лента, долга 9,8 стапки(3 м)секоја ролна 0,78 инчи (20мм) широк х 2 ленти;

Пумкрафт Пердув за Занает 1 парчиња/многу Црни Ној Пердуви Фан Прослава Партија Свадба Танц Перформанси Реквизити 15 Коска Паун Пердуви Вентилатор-1
 • Новак

Пумкрафт Пердув за Занает 1 парчиња/многу Црни Ној Пердуви Фан Прослава Партија Свадба Танц Перформанси Реквизити 15 Коска Паун Пердуви Вентилатор-1

DEN 2.67

€ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ q занаетите со пердуви се професионални стерилизирани со висока температура исчист

Кожа Поправка Лепенка Лента Силна Адхезија Поддршка Самолепливи Повеќе Бои Кожа Поправка Комплет За Каучот, Автомобил Седишта, тапацир.
 • Новак

Кожа Поправка Лепенка Лента Силна Адхезија Поддршка Самолепливи Повеќе Бои Кожа Поправка Комплет За Каучот, Автомобил Седишта, тапацир.

DEN 2.33

лента за поправка на кожа доволно должина ве прави Повеќе имагинација СОСЕМА НОВ ПРОИЗВОД?Потрајни Кож�