Екинк свилен конец, 5-инчни рачно изработени меки занаетчиски мини ресни за правење накит, сувенири, обележувачи, занаети за DIY

Екинк свилен конец, 5-инчни рачно изработени меки занаетчиски мини ресни за правење накит, сувенири, обележувачи, занаети за DIY

DEN 127.84

Достапност

Меки и свилен материјал : Направено од висококвалитетен полиестер, овие ресни се меки, свилени и совршени за разни занаетчиски украси Совршена големина : Мерење на вкупно 5 инчи, со 3-инчен ласев и 2-инчен јамка, дијаметарот на јазолот е 0,27 инчи, а секоја тасела е направена од 95-100 жици. Прекрасен спектар на бои : Овие ресни доаѓаат во 25 различни светли бои, што ги прави идеални за секој занаетчиски проект. Разновидни : Овие ресни се совршени за DIY проекти, како што се нараквици, ѓердани, обетки, обележувачи, торби за подароци и други занаети за накит. Трајни : Нашите ресни секогаш ќе останат исправени и никогаш нема да се расправаат многу долго. Само закачете ги и испуштете ги откако ќе ги примите. Меки и свилен материјал : Направено од висококвалитетен полиестер, овие ресни се меки, свилени и совршени за разни занаетчиски украси. Совршена големина : Мерење на вкупно 5 инчи, со 3-инчен ласев и 2-инчен јамка, дијаметарот на јазолот е 0,27 инчи, а секоја тасела е направена од 95-100 жици. Прекрасен спектар на бои : Овие ресни доаѓаат во 25 различни светли бои, што ги прави идеални за секој занаетчиски проект.


За производот

Избор на клиент

Скорпии - Blackout Patch 8cm x 10cm
 • Новак

Скорпии - Blackout Patch 8cm x 10cm

DEN 3.33

Скорпии Blackout Patch 8cm x 10cm Забележете : Ние сме со седиште во американските предмети што обично трае околу 10

Тенсикоко 20 парчиња занаетчиски топки 8 см бели полистирен топки со пена мазни тркалезни топки од пена за уметности за моделирање и
 • Новак

Тенсикоко 20 парчиња занаетчиски топки 8 см бели полистирен топки со пена мазни тркалезни топки од пена за уметности за моделирање и

DEN 0.67

Декорација на топки од пена, материјали за уметност и занаетчиство може да се користат во свадбени укра�

Andongnywell мешана боја долга кадрава брановидна нагласува перика синтетички отпорни на топлина дневно космеј за Ноќта на вештерките
 • Новак

Andongnywell мешана боја долга кадрава брановидна нагласува перика синтетички отпорни на топлина дневно космеј за Ноќта на вештерките

DEN 95.84

Материјал : Синтетичка коса Изработена со високо квалитетно отпорно на топлина, супер мека, пријателска

Ирисгарден 5јард/лот 3/8 10мм Портокалова Цврста Сјајна Сатенска Еластика Лента За Глава Лента За Градник Фустан За Шиење-Портокалова
 • Новак

Ирисгарден 5јард/лот 3/8 10мм Портокалова Цврста Сјајна Сатенска Еластика Лента За Глава Лента За Градник Фустан За Шиење-Портокалова

DEN 207.84

Изработен од висококвалитетен еластичен материјал, без мирис, безбеден и издржлив, пријателски за кожа�

2,6 „x2.4“ 12 парчиња го сакам американското фудбалско срцево железо на шиење на извезени закрпи Апликации за спортска капа капа машина
 • Новак

2,6 „x2.4“ 12 парчиња го сакам американското фудбалско срцево железо на шиење на извезени закрпи Апликации за спортска капа капа машина

DEN 3.00

1 Поставете лепенка на која било каде од крпа директно Покријте тенка крпа на лепенка, а потоа железо, из�

Тејлор Севиља Оригинали Удобност Зафат Магија Иглички Крпеница Екстра Фино-Ватиран Материјали - Шиење Материјали-Шиење Поими - 100 Брои
 • Новак

Тејлор Севиља Оригинали Удобност Зафат Магија Иглички Крпеница Екстра Фино-Ватиран Материјали - Шиење Материјали-Шиење Поими - 100 Брои

DEN 1.00

Магичните Иглички Се Толку Лесни За УпотребаРачките За Удобност Се Лесни За Држење И Работа Отпорен На �

100 парчиња Перика Т-Иглички 2 Инчи Со Пластична Кутија За Складирање Сребрени Иглички Од Нерѓосувачки Челик Т За Блокирање На Плетење
 • Новак

100 парчиња Перика Т-Иглички 2 Инчи Со Пластична Кутија За Складирање Сребрени Иглички Од Нерѓосувачки Челик Т За Блокирање На Плетење

DEN 0.33

Тпинот е долг 2 инчи / 53 мм, ширината на главата : 14 мм; Дијаметар на игла : 1,12 мм; тигличките се изработени �

А -Он -Лорли Амблем торба Печ 2 ПЦС + Дојч Метал Лапел Пин, патувачки сувенири за врски и облека, обележја на топли кожи за закрпи бр.127Д
 • Новак

А -Он -Лорли Амблем торба Печ 2 ПЦС + Дојч Метал Лапел Пин, патувачки сувенири за врски и облека, обележја на топли кожи за закрпи бр.127Д

DEN 1.67

Тема за везови и полиестер Количина : 2 парчиња лорели извезена лепенка (3,1 x 2,5 инчи), знаме на метална игл�

Дадакси разнобојни starsвезди сјајни ролни од тул 6 x 10 јарди сина треперлива боја ткаенина лента за маса за трпезариско столче, лак за коса,
 • Новак

Дадакси разнобојни starsвезди сјајни ролни од тул 6 x 10 јарди сина треперлива боја ткаенина лента за маса за трпезариско столче, лак за коса,

DEN 159.84

Големина на пакетот : 1 ролна од 6 инчи широк 10 јарди (30 стапки) долга тул Материјал : Изработено од квалите

Парита многу мала црвена јагода зајаче зајак за спиење везени закрпи цртан филм карактер Детска вез лепенка лого јакна Поло маица капа
 • Новак

Парита многу мала црвена јагода зајаче зајак за спиење везени закрпи цртан филм карактер Детска вез лепенка лого јакна Поло маица капа

DEN 0.67

Големина : 1,4 / 8x12 / 8 инчи / кликнете / слајд на следните слики за големината Сосема нов и висок квалитет...

36 Пакувања Ротациони Сечила За Сечење Заменски Сечила Компатибилни Со Фискари Олфа Мартели Труекут Секач за Крпеница Кожен Ватиран Шиење Уметност
 • Новак

36 Пакувања Ротациони Сечила За Сечење Заменски Сечила Компатибилни Со Фискари Олфа Мартели Труекут Секач за Крпеница Кожен Ватиран Шиење Уметност

DEN 0.67

Широка компатибилност : овие заменски сечила се компатибилни со повеќето ротирачки секачи како Што се Ф

Вооружен службеник за безбедност Квалитет Сиви закрпи - Квалитетна сива везена лепенка 4x10 & 2x5 кука - вооружен службеник за безбедност
 • Новак

Вооружен службеник за безбедност Квалитет Сиви закрпи - Квалитетна сива везена лепенка 4x10 & 2x5 кука - вооружен службеник за безбедност

DEN 239.84

Офицер за вооружени безбедносни закрпи со големина 4x10 инчи и 2 x 5 инчи Со овие закрпи за вооружени службе

Комплет за полнење со кожни кожни и прицврстувачи од 120 метри, комплет за прицврстувачи на црни прицврстувачи од 12,5 мм, кожни прилепувања,
 • Новак

Комплет за полнење со кожни кожни и прицврстувачи од 120 метри, комплет за прицврстувачи на црни прицврстувачи од 12,5 мм, кожни прилепувања,

DEN 191.68

Комплетен комплет за инсталација : Комплетот за прицврстувачи за прицврстување вклучува основа, алатка

Renashed 45 парчиња 21,5 инчи најлон невидливи патенти за прилагодени канализации за занаетчиски занаетчиски занаетчиски занаетчиски занаетчиски
 • Новак

Renashed 45 парчиња 21,5 инчи најлон невидливи патенти за прилагодени канализации за занаетчиски занаетчиски занаетчиски занаетчиски занаетчиски

DEN 1.33

Боја : Беж Материјал : 100% сосема нов најлон со висок квалитет Големина : целосна должина 21,5 инчи / 54 см, д�

Пеперутка виолетова, жолта, црно -бело железо на лепенка везено железо на лепенка шивајте за облека за јакни, капи, ранец за поправка на
 • Новак

Пеперутка виолетова, жолта, црно -бело железо на лепенка везено железо на лепенка шивајте за облека за јакни, капи, ранец за поправка на

DEN 1588.80

2 5 / 8 "x 2" Висококвалитетно извезено лепенка Шие или железо на која било облека, вклучувајќи која било јак

11 дворно количество 1,37 инчи широко розово цветна џакард лента Средновековна трим ткаени ретро ткаенина дома украс за украсување Домашни додатоци
 • Новак

11 дворно количество 1,37 инчи широко розово цветна џакард лента Средновековна трим ткаени ретро ткаенина дома украс за украсување Домашни додатоци

DEN 1564.80

Материјал : Висок квалитет на полиестер со светла нишка во боја за цврсто ткаени, брзи бои и голема јачин

500 Парчиња Свесност За Лупус Легура На Пурпурна Лента Игла За Ревер Семејно Насилство Предозирање Алцхајмерова Болест Производи За Свесност
 • Новак

500 Парчиња Свесност За Лупус Легура На Пурпурна Лента Игла За Ревер Семејно Насилство Предозирање Алцхајмерова Болест Производи За Свесност

DEN 959.84

Доволно За Употреба : пакетот вклучува 500 иглички за ленти за свесност за семејно насилство, изобилни во