Надвор од природата ткаени во навои, неверојатно животинско царство [лос во бор] [обичај и уникатно] везено железо на/шива лепенка [9,42 6,88] [направено во САД]

Надвор од природата ткаени во навои, неверојатно животинско царство [лос во бор] [обичај и уникатно] везено железо на/шива лепенка [9,42

DEN 561.44

Достапност

Име : Лос во бор Име : Лос во бор. Прилагодено лос во лепенка за везови портрети. Апсолутно супериорни закрпи за квалитет кои можат да се пеглаат или шијат на која било облека. Оваа лепенка е направена од најдобрата нишка за вез и памучна основа. Парите со најдобар квалитет можат да купат. Чекорите за пеглање на облеката се наведени подолу : 1. Поставете железо на памук 400 степени, за една минута. Темелно железна област на облеката каде ќе се постави лепенка. Спреј вода лесно на задниот дел. Поставете ја вашата лепенка каде што сакате, ставете го на облека, вез свртен нагоре. Ставете крпа или лесна крпа над лепенка и користејќи бавно кружно движење, притиснете цврсто 30 секунди. Свртете ја облеката однадвор, и пеглајте го задниот дел од лепенката 30 секунди. Оставете да се излади за една минута. Ако може да се подигне работ на лепенка, повторете го чекор 5.


За производот

Избор на клиент

Huangxing - ланец на ригистони, кристално трим, 1М црвено стакло мебел декор ѓердани DIY за венчаници ѓердани DIY облека Додатоци за облека
  • Новак

Huangxing - ланец на ригистони, кристално трим, 1М црвено стакло мебел декор ѓердани DIY за венчаници ѓердани DIY облека Додатоци за облека

DEN 3.33

Синџирот Rhinestones е со светла боја и добар квалитет, лесен за употреба во практичниот живот Исечете ја на п

Куми се справи со дискот Kumihimo 6 инчи со јасна ергономска рачка плус 8 пондерирани бобини. Вклучува упатства. Куми ракува со транспарентна
  • Новак

Куми се справи со дискот Kumihimo 6 инчи со јасна ергономска рачка плус 8 пондерирани бобини. Вклучува упатства. Куми ракува со транспарентна

DEN 0.67

Диск од пена Kumihimo е со дијаметар од 6 инчи и дебелина од 10мм За вежбање на јапонската плетенка уметност н�

Хермоза 25мм Решетка Еластична Лента Шиење Еластична Лента Мултирол Спандекс Лента Гилтер Лента Чипка Ткаенина Бенд Облека Додаток 2,5 см-Жилер
  • Новак

Хермоза 25мм Решетка Еластична Лента Шиење Еластична Лента Мултирол Спандекс Лента Гилтер Лента Чипка Ткаенина Бенд Облека Додаток 2,5 см-Жилер

DEN 207.84

Изработен од висококвалитетен еластичен материјал, без мирис, безбеден и издржлив, пријателски за кожа�

Смешна цртана филм јапонска кутија среќна мачка железо на закрпи извезено шиење на закрпи сопствени тактички закрпи за фармерки за DIY, јакна,
  • Новак

Смешна цртана филм јапонска кутија среќна мачка железо на закрпи извезено шиење на закрпи сопствени тактички закрпи за фармерки за DIY, јакна,

DEN 3.33

1 Висок квалитет : Везено печ за железо, може да се пегла или зашиена на ранци, капи, јакни Гребнатини на о�

Анеару нигериска гитарска чипка ткаенина африканска швајцарска чипка со повеќекратна вез со француска чипка ткаенина за шиење облека - 5 јарди
  • Новак

Анеару нигериска гитарска чипка ткаенина африканска швајцарска чипка со повеќекратна вез со француска чипка ткаенина за шиење облека - 5 јарди

DEN 2463.84

Материјал со висок квалитет : ткаенина од чипка, везена екопријателска, мека, многу деликатна и убава, е �

Мртво внатре, но роговиден плачливо срце женски девојки клубска значка извезена шива на/железо на закрпи Ноќта на вештерките DIY
  • Новак

Мртво внатре, но роговиден плачливо срце женски девојки клубска значка извезена шива на/железо на закрпи Ноќта на вештерките DIY

DEN 110.40

❤ Мртви внатре, но роговиден дизајн : Смешна лепенка е декорација или подарок или колекција за loversубите�