Syzhiwujia метална бакарна фолија чист бакарен лист 1 парчиња 100мм/3. 9inch T2 CU метална рамна лента со рамна лента DIY занаетчиски метални обработливи месинг плоча

Syzhiwujia метална бакарна фолија чист бакарен лист 1 парчиња 100мм/3. 9inch T2 CU метална рамна лента со рамна лента DIY занаетчиски метални

DEN 1.67

Достапност

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок Т2 чист рамен бакарен лист : и висок квалитет. Перформанси : Чист бакарен лист, мазна површина. Лесно е да се сечат и залепат. Бакарниот лист главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. Функција : Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, ниска содржина на кислород и други својства за обработка. Механичко однесување : Имајќи добри механички својства и топла пластичност, како и добра обработливост, чаршавите се лесни за заварување, и има отпорни, но лесни за производство на пукање. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така опис на онпродукцијата на име : рамен бакар лимматеријал : T2 бакарна лимска категорија : Електролитички чиста бакарна серија Conductuvity сим X должина) 5mm*25mm*100mm (дебелина x widht x должина) 5mm*30mm*100mm (дебелина x widht x должина) вклучен 1 x бакарен лист : 1. Производот може да содржи малолетно гребење2. Бакарот природно ќе патирина и има остри рабови.


За производот

Избор на клиент

Z Креирај Дизајн Месинг Плоча Бакар Лим Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Широко Се Користи во Производството На Нане 0. 1ммх100ммх1м
  • Новак

Z Креирај Дизајн Месинг Плоча Бакар Лим Месинг Цу Метал Лим Фолија Плоча Широко Се Користи во Производството На Нане 0. 1ммх100ммх1м

DEN 584.16

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

2 Пакет! Еднократна Шина За Барови, Цевки Со 18 Мерачи Со Хромирана Завршница, Простор За Персоналот На Чекање Да Добие Пијалоци, Штанд За Келнерка/Услужна
  • Новак

2 Пакет! Еднократна Шина За Барови, Цевки Со 18 Мерачи Со Хромирана Завршница, Простор За Персоналот На Чекање Да Добие Пијалоци, Штанд За Келнерка/Услужна

DEN 1.33

Чувајте ги пијалоците што течат и вашиот бар работи ефикасно со оваа хромирана штанд за келнерка / услу

Акрилен лист Bopaodao огледало, висока цврстина и не-деформација плексиглас лист на собна температура, може да се обработи и прилагодува, 3mm
  • Новак

Акрилен лист Bopaodao огледало, висока цврстина и не-деформација плексиглас лист на собна температура, може да се обработи и прилагодува, 3mm

DEN 1071.84

Должина од 1pcs : 1181inch / 300mm ширина : 11.81inch / 300mm Дебелина : 0,12inch / 3mm Загрејте го металот под високи вакуумски у�

Bettomshin 2pcs 1m/3.28ft должина Пом полиоксиметиленски шипки 5мм/0,2 надворешен дијаметар круг тврд стап за инженерство пластични тркалезни
  • Новак

Bettomshin 2pcs 1m/3.28ft должина Пом полиоксиметиленски шипки 5мм/0,2 надворешен дијаметар круг тврд стап за инженерство пластични тркалезни

DEN 280.96

【Димензии】 Должина : 1m / 328ft; Надворешен дијаметар : 5мм / 0,2 " 【Материјал со висок квалитет】 Пом прачка е �

АМДХЗ Чист Бакар Лист Фолија Месинг Фолија Лист Бакар Бенд Ремен Кожата Метал Работат Индустриски Материјали H62 Cu 0. 15mmx110mmx1m Месинг Плоча
  • Новак

АМДХЗ Чист Бакар Лист Фолија Месинг Фолија Лист Бакар Бенд Ремен Кожата Метал Работат Индустриски Материјали H62 Cu 0. 15mmx110mmx1m Месинг Плоча

DEN 708.80

Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може добро да ја издржи обрабо

2 пакувања 11 x 14 x.
  • Новак

2 пакувања 11 x 14 x.

DEN 255.84

2 пакет од 11 "x14" x 12 "на акрилен лист, одличен избор за многу креативни проекти Како и сите акрилици, овој л�

Nianxinn бакар лим Виолетова бакарна плоча 6 различни големини за, занаети, DIY, рачно изработени материјали за месинг плочи од месинг
  • Новак

Nianxinn бакар лим Виолетова бакарна плоча 6 различни големини за, занаети, DIY, рачно изработени материјали за месинг плочи од месинг

DEN 1300.64

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка Може да биде �

Должина на месинг на месинг на Јиванго, 4x8 инчи Различни спецификации за метали занаетчиски занаетчиски плочки за месинг плоча со бакарни чаршафи
  • Новак

Должина на месинг на месинг на Јиванго, 4x8 инчи Различни спецификации за метали занаетчиски занаетчиски плочки за месинг плоча со бакарни чаршафи

DEN 1113.76

Различни големини : 100x200x08mm, 100x200x1mm, 100x200x1.5mm, 100x200x2mm Добри механички својства, добра термичка пластичност..