НИЈАНКСИН Бакар Плетенка Жица Рамен Конзервирана Бакар Плетенка Кабел 2м / 6. 56ft Висока Флексибилност Голи Cu Плетенка Ракав Поврзување Земјата Олово Жица Накит Одлу

НИЈАНКСИН Бакар Плетенка Жица Рамен Конзервирана Бакар Плетенка Кабел 2м / 6. 56ft Висока Флексибилност Голи Cu Плетенка Ракав Поврзување Земјата

DEN 1.67

Достапност

Рамен конзервиран кабел за бакарна плетенка е изработен од висококвалитетна конзервирана мека тркалезна бакарна жица со еднослојно или повеќеслојно ткаено што обезбедува одлична заштита ОД ЕМИ, РФИ и ЕСП, како и отпорност на триење Неизолирана плетенка жица жица. Голи конзервирана бакарна плетенка мрежна цевка има карактеристики на флексибилност, отпорност на абење, анти - електромагнетни пречки и спроводливост. Може да ги затегне жиците од различни неправилни форми и да остане мек во голем температурен опсег. Многу големини за избор : 12#, 20х1, 8мм; 16#, 22х2мм; 20#, 25х2мм. Должина : 2м/6,56 стапки. Голи конзервирана бакарна плетенка мрежна цевка уникатната мрежна форма има добра дисипација на топлина. Ако купите повеќе од 1 парчиња, ние нема да го намалиме. значи, ако ви треба исечете го, ве молиме контактирајте не. Опсег на примена : Широк спектар на апликации за задоволување на вашите различни потреби. Ние сме сериозни и одговорни за секој серпентина на жичана спецификација : Материјал : Конзервирана Бакарна Карактеристика : Неизолирана, Добра Флексибилност, Приспособливост, Отпорност на Абење и Спроводливост.Употреба : Антиелектромагнетни Пречки.


За производот

Material:
Tinned Copper
Feature:
Uninsulated, Good Flexibility, Scalability, Wear Resistance And Conductivity.
Usage:
Anti Electromagnetic Interference.
Wire Rating:
12#
Length:
2m/6.56ft
Width:
20mm
Thickness:
1.8mm
Wire Rating:
16#
Length:
2m/6.56ft
Width:
22mm
Thickness:
2mm
Wire Rating:
20#
Length:
2m/6.56ft
Width:
25mm
Thickness:
2mm
Package Included:
1× Flat tinned copper braid cable:
Note:
1. This is a bare wire, not the enameled wire. The Sleeve Will Be About 30% Shorten After Expanded, Please Reserve Enought Length.:
2. If you buy more than 1 pcs, we will not cut it. so if you need cut it, please contact us.:
Providing you with high-quality products is what we do, & your full satisfaction & happiness are of utmost importance to us! :

Избор на клиент