Либер Осветлување Метална Бакарна Фолија Чиста бакарна фолија Н62 Месинг Лим За Дебелина На Метални Занаети0, 4мм, Долга 3000мм/118,11 Инчен Месинг Плоча Месинг Плоча

Либер Осветлување Метална Бакарна Фолија Чиста бакарна фолија Н62 Месинг Лим За Дебелина На Метални Занаети0, 4мм, Долга 3000мм/118,11

DEN 1271.20

Достапност

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62, одлична еластичност, висока јачина и добра способност на машината Материјал : Месинг лист, Боја : Злато.Мазна површина, ниска содржина на кислород.Висока чистота, фина организација. Различни големини за да изберете : 0. 4ммх50мм, (Дебелина * Ширина), Должина : 3000мм/118,11 инчи. Одлична еластичност, Флексибилна, одлична густина,топлинска спроводливост, добра спроводливост и . Може да се користи за проводен, термички и заварување. Може Да Биде Заварување-Тешко, силно.Одлично за заварување и лемење.Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност.Издржлив во употреба. Широка Примена : Металниот лим главно се користи за различни компоненти како што се електрични компоненти, прекинувачи, дихтунзи, електрични вакуумски уреди, радијатори, цилиндрични плочи и така натаму.Опис : Материјал : H62 Brass A различни големини за да изберете : (Дебелина * Ширина). 4ммх50мм, Должина : 3000мм/118,11 инчи.Карактеристика : методи На Обработка : ласерска машина, цпу компјутер гонг, машина за гравирање, машина за мелење карактеристики : карактеристики На Производот : Добри механички својства, бенигна топла пластичност,висока јачина, добра пластичност, добра заварливост, Употреба : широк спектар на намени, како што се ремени за резервоари за вода, водоводни и дренажни цевки, медали, мевови, серпентини цевки, сложени мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти итн.


За производот

Избор на клиент

Месинг со месинг Хуилун чиста Cu бакарна плоча бакарна плоча Т2 Метал лим бакарна фолија Индустриски материјали 1. 2мм дебели месинг
  • Новак

Месинг со месинг Хуилун чиста Cu бакарна плоча бакарна плоча Т2 Метал лим бакарна фолија Индустриски материјали 1. 2мм дебели месинг

DEN 764.16

Големина : 6Деферентни големини за ваш избор : 100x100x1 Чистотата на бакарот : 99,9%, Добро во електрична спрово

Согудио Метал Бакарна Фолија Бакарен Лим Месинг Цу Метална Плоча Од Фолија Широко Користена во Производството на Нане 0, 1ммх100ммх1м Месинг
  • Новак

Согудио Метал Бакарна Фолија Бакарен Лим Месинг Цу Метална Плоча Од Фолија Широко Користена во Производството на Нане 0, 1ммх100ммх1м Месинг

DEN 2.33

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Z Креирај дизајн месинг плоча бакарна фолија бакарна лимска плоча ремен исечен работен материјал ролни- општа употреба DIY изведувачи Дебелина
  • Новак

Z Креирај дизајн месинг плоча бакарна фолија бакарна лимска плоча ремен исечен работен материјал ролни- општа употреба DIY изведувачи Дебелина

DEN 2.00

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

НИЈАНКСИН 99,9% Чист Бакар Цу Метал Лим Фолија Плоча Т2 Висока Чистота Метална Фолија Ролна, 200х1000мм, Дебелина 0,15 мм Чист Бакар Лист
  • Новак

НИЈАНКСИН 99,9% Чист Бакар Цу Метал Лим Фолија Плоча Т2 Висока Чистота Метална Фолија Ролна, 200х1000мм, Дебелина 0,15 мм Чист Бакар Лист

DEN 1224.00

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Дикс Метали -.500 x 12 x 12flat &засилувач; Паралелни Страни Сече 303 Нерѓосувачки Челик Прецизност Земјата Машина-Подготвени Празни Места
  • Новак

Дикс Метали -.500 x 12 x 12flat &засилувач; Паралелни Страни Сече 303 Нерѓосувачки Челик Прецизност Земјата Машина-Подготвени Празни Места

DEN 1.00

+ / 002 дебелина само рамни и Паралелни страни сече + АСТМ А 895, АМС 5640, Мил Тест Извештаи Вклучени.500 х 12 х 12" Р

Месинг плоча бакарен лист фолија бакарен лист виолетова бакарна лента метална плоча за бакарни листови тенки за DIY занаети Рачно изработен
  • Новак

Месинг плоча бакарен лист фолија бакарен лист виолетова бакарна лента метална плоча за бакарни листови тенки за DIY занаети Рачно изработен

DEN 1395.20

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка Бакарниот ли�

Пазарна жица на Мерлин, плетенка од бакарна жица, олово кабел Електричен заоблен круг, голи спирално флексибилно заземјување проводливи
  • Новак

Пазарна жица на Мерлин, плетенка од бакарна жица, олово кабел Електричен заоблен круг, голи спирално флексибилно заземјување проводливи

DEN 895.68

Големина : Должина : 1М / 3 50#дијаметар : 10мм / 0,4inch, 75#дијаметар : 13,5мм / 0,54инч , Неисулирана жица со плетенка, �