Мчуанг Лесна Позадина Флексибилни Флуоресцентни Филмови За Покривање На Светларник Таванот За Училишна Училница канцеларија англиски Паб Базен

Мчуанг Лесна Позадина Флексибилни Флуоресцентни Филмови За Покривање На Светларник Таванот За Училишна Училница канцеларија англиски

DEN 3.00

Достапност

Одговара на повеќето флуоресцентни уреди за осветлување со стандардна големина 2ft x 4ft, но лесно се скратуваат до сопствени големини Овие филмови ќе влијаат на вашето осветлување. Колку е потемна сликата, толку повеќе светлината се филтрира. Лесен за инсталирање : Лежи на врвот на вашиот сегашен акрилен дифузер (не е замена). Намалете го напрегањето на очите и главоболките со намалување на грубиот сјај од флуоресцентите. ПОДОБРЕН ФОКУС : сензорниот дифузер на светлина го омекнува отсјајот од таванските светла и му дава на вашата класа мирна средина за играње и учење. Работи одлично за предк, градинка и основни училишта. Исто така корисни за учениците со посебни потреби, како што се аутизам, адхд и нарушувања на сензорната обработка. Флуоресцентните светлосни капаци се иновативен начин да ја трансформирате секоја просторија во уметничко дело, тие се совршен избор за воведување интересни методи на учење во вашата училница.Подобрете го вашето расположение и здравје. КАРАКТЕРИСТИКИ : 1. ПОДОБРЕНОТО Фокусирачко флуоресцентно осветлување може негативно да влијае на способноста на ученикот да се фокусира и да остане на задачата.


За производот

Избор на клиент

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница - Дланка Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft
  • Новак

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница - Дланка Шема - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft

DEN 1.67

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

dezirZJjx Led Преклопни Светла, E27 Деформабилни Прстенести Светла, Ладни Бели Светла, 5 Панелни Фудбалски Светла Погодни За Гаражи, Мансарди,
  • Новак

dezirZJjx Led Преклопни Светла, E27 Деформабилни Прстенести Светла, Ладни Бели Светла, 5 Панелни Фудбалски Светла Погодни За Гаражи, Мансарди,

DEN 1382.40

Можете полесно да ја прилагодите висината и да направите да изгледа поубаво во целина Не се потребни ал�

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Шема Во Венеција - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft
  • Новак

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Шема Во Венеција - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft

DEN 0.33

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

Фансипро Палатијална Сијалица Со Блескаво Светло, Комплети За Додатоци На Куќи За Гости; Тоалет; Чајна Соба; Канцелариска Соба; Кино;
  • Новак

Фансипро Палатијална Сијалица Со Блескаво Светло, Комплети За Додатоци На Куќи За Гости; Тоалет; Чајна Соба; Канцелариска Соба; Кино;

DEN 276.96

Може да се заштити од скриени опасности поради отпорен на пламен и одличен материјал отпорен на темпера

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Шема На Природа - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft x 4ft
  • Новак

Флуоресцентни Светлосни Капаци За Канцеларија Во Училница-Шема На Природа - Флуоресцентни Светлосни Капаци за Канцеларија во Училница-2ft x 4ft

DEN 3.33

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце