Дан Дејли Фото Филм Оригинален Гроздобер 1947 Мајка Носеше Хулахопки

Дан Дејли Фото Филм Оригинален Гроздобер 1947 Мајка Носеше Хулахопки

DEN 0.33

Достапност

Големина : 8 "х 10", Сребрена Желатинска Фотографија Е Оригинална Гроздобер и Кревка. Состојба : многу Фино, нормално абење на површината и работ, Големина на Промена на Бојата на возраста : 8" х 10" Филм : Мајка Носеше Хулахопки Актерска Екипа : Бети Грабл, Ден Дејли, Мона Фримен Година : 1947 Сребрена Желатинска Фотографија Е Оригинална Гроздобер И кревка она што го гледате е она што ќе го добиете од нас. Ве молиме погледнете ја сликата за повеќе детали Даниел Џејмс Дејли Џуниор (14 декември 1915 година-16 октомври 1978 година) беше Американски танчер и актер. Најдобро е запаметен по серијата популарни мјузикли што ги направил Во Лисицата Од 20 Век, Како Што Е Мајка Носеше Хулахопки (1947).[благодарение на википедија].


За производот

Избор на клиент

Janeејн Ејре 1996 г.
  • Новак

Janeејн Ејре 1996 г.

DEN 1.00

Ние сме ваш дом за оригинални и автентични меморијали за забава од филмови, телевизија, музика, театар, с

Крвта од 1979 г.
  • Новак

Крвта од 1979 г.

DEN 3.33

Ние сме ваш дом за оригинални и автентични меморијали за забава од филмови, телевизија, музика, театар, с

Слава 0К ВФ; Аватар стрип
  • Новак

Слава 0К ВФ; Аватар стрип

DEN 3151.84

Напишано Од Алан Мур, Роберт Лугибил Илустрирано Од Брендон Петерсон, Рон Адријан, Џозеф Мајкл Линснер, �

Avengelyne 6C VF/NM; Слика стрип
  • Новак

Avengelyne 6C VF/NM; Слика стрип

DEN 127.84

Напишано Од Роб Лифелд, Марк Полтон Илустрирано Од Овен Џени Точка : Avengelyne (Том 4) #6С Издавач : Уметник За П