Sizzix Sculpting 664674, празничен, 5 листови, 12 x 24 пена

Sizzix Sculpting 664674, празничен, 5 листови, 12 x 24 пена

DEN 3.33

Достапност

Празнични - вклучувајќи пет различни нијанси кои се движат од зелена, до бела, до црвена! Истегнување и форма - Користете со или без топлина и истегнување и форма за да создадете убаво сложени и реални цвеќиња. Компатибилен со сите умирања - пената за скулптура е компатибилна со целиот спектар на умира Sizzix. Реални флорали - Дополнете ја вашата пена за скулптура со Sizzix Flower Stamens, за уште пореални цветни проекти. Димензии на производот - Секој лист е со големина 12 "x24" и дебелина од 0,8 мм. Празнични - вклучувајќи пет различни нијанси кои се движат од зелена, до бела, до црвена!. Истегнување и форма - Користете со или без топлина и истегнување и форма за да создадете убаво сложени и реални цвеќиња. Компатибилен со сите умирања - пената за скулптура е компатибилна со целиот спектар на умира Sizzix. Реални флорали - Дополнете ја вашата пена за скулптура со Sizzix Flower Stamens, за уште пореални цветни проекти. Димензии на производот - Секој лист е со големина 12 "x24" и дебелина од 0,8 мм. Скулптурата од пена е суштински додаток на вашиот креативен статус! Содржи 5 листови празнични нијанси, кои се движат од зелена, до бела, до црвена, оваа пакет на неверојатно разноврсна пена е сигурно да ги донесе вашите цветни проекти во живот. Скулптурна пена Sizzix е исто така достапна во три други опсези, вклучувајќи букет, пролет, зајдисонце градина и цвеќиња.


За производот

Избор на клиент

Виолетова змеј молња анимирани стаклени очи холографски кабохон пар за уметнички кукли, скулптури, реквизити, маски, косплеј, реквизити
 • Новак

Виолетова змеј молња анимирани стаклени очи холографски кабохон пар за уметнички кукли, скулптури, реквизити, маски, косплеј, реквизити

DEN 271.84

Анимирани стаклени очи : Промена на холографски стакло кабохони за правење накит, скулптури со кукли, та

9 пакувања сапуни што прават калапи, AccFore 4-cavity океански бран сапун, калап за мафини со чаша, мека калап за печење за домашен занает
 • Новак

9 пакувања сапуни што прават калапи, AccFore 4-cavity океански бран сапун, калап за мафини со чаша, мека калап за печење за домашен занает

DEN 207.84

1 x 4розови океански бранови сапун 2 x розов калап во форма на квадратни облик 2 x сина мувла во форма на дет�

jomgeroz роза во форма на силиконски калапи за силиконски калапи за накит стојат смола од смола, мали накит за јадење, лесен за употреба
 • Новак

jomgeroz роза во форма на силиконски калапи за силиконски калапи за накит стојат смола од смола, мали накит за јадење, лесен за употреба

DEN 488.00

Силиконскиот мувла на држачот е многу мека и лесна за употреба и чиста Нестап, лесен за одвоен, отпорен н

Instarry DIY 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни со голема големина целосна вежба кристален крст бод украси за wallидни украси
 • Новак

Instarry DIY 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни со голема големина целосна вежба кристален крст бод украси за wallидни украси

DEN 2.00

1* Дијамантски сликарство и комплет за дијаманти и пинцети 2* Алатки (пенкало за дијаманти, фиока за дијам

Занаетчиска лента за маскирање во боја-6 ролна мулти пакет-180 стапки x 1 инч од шарена занаетчиска лента-живописна лента за сликари во боја
 • Новак

Занаетчиска лента за маскирање во боја-6 ролна мулти пакет-180 стапки x 1 инч од шарена занаетчиска лента-живописна лента за сликари во боја

DEN 1.67

Поладни занаети Проширете ја вашата креативна палета со 60 возбудливи, шарени дворови на лента за маски�

4мм ситни затегнати и жолти реални стакло мачки очи пар на мали кабохони со рамни станови за играчки скулптура полимер глинеста уметност
 • Новак

4мм ситни затегнати и жолти реални стакло мачки очи пар на мали кабохони со рамни станови за играчки скулптура полимер глинеста уметност

DEN 3.00

Сет од 2, минијатурна стаклена кукла од 4мм или накит што прави стаклени очи Првично дизајнирани, рачно и�

Градина ограда Блинглук, 22 во x 6,5 стапки заоблен 'рѓосан метал без копање ограда градина ограда граница, мелен удел животински бариера
 • Новак

Градина ограда Блинглук, 22 во x 6,5 стапки заоблен 'рѓосан метал без копање ограда градина ограда граница, мелен удел животински бариера

DEN 799.84

? од 17 инчи метални влогови Попогодна инсталација Оваа ограда ќе биде најдобриот избор за вашата прекра�

Зелени полски мува стаклени очи бубачки инсекти Реални сложени уметнички кукли таксидермиски скулптури или накит што прават занаети со кои
 • Новак

Зелени полски мува стаклени очи бубачки инсекти Реални сложени уметнички кукли таксидермиски скулптури или накит што прават занаети со кои

DEN 255.84

Соединенија на инсекти очи : сет од 2 детални, рачно изработени стакло од стакло за очи за создавање наки�

Записи од стаклени стаклени плочки за занаетчиски плочки за занаетчиски производи, скршени стаклени листови мозаик стаклени парчиња, материјали
 • Новак

Записи од стаклени стаклени плочки за занаетчиски плочки за занаетчиски производи, скршени стаклени листови мозаик стаклени парчиња, материјали

DEN 318.24

3527oz Мешана разновидност на боја вкупно 35,27oz / 1kg вредност на вредности на мозаик витраж стаклени стакле�

Farboat 3 Rolls Флексибилна цветна жица со жица од железо за DIY занаетчиски цвеќарница букет стебло завиткување цветни аранжмани свадбени украси
 • Новак

Farboat 3 Rolls Флексибилна цветна жица со жица од железо за DIY занаетчиски цвеќарница букет стебло завиткување цветни аранжмани свадбени украси

DEN 1.67

[Пакетот вклучува] 3 ролни x златен тон флексибилна жица со лопатка [Големини] Вкупна должина : 35 метри / 115f

Орнамент за алатка за амосфун силиконски розов силиконски украс за розово розово правење занаети со DIY кои прават нишалка од роза
 • Новак

Орнамент за алатка за амосфун силиконски розов силиконски украс за розово розово правење занаети со DIY кои прават нишалка од роза

DEN 2.33

Премиум материјал со еластичност, супериорна висока јачина на солза, многу флексибилен и Флексибилен с�