Согудио Месинг Плоча Метална Бакарна Фолија Бакарен Лим Месинг Лим Плоча Од Фолија Добри Електрични Перформанси Месинг Плоча Месинг Плоча Метална Бакарна фолија

Согудио Месинг Плоча Метална Бакарна Фолија Бакарен Лим Месинг Лим Плоча Од Фолија Добри Електрични Перформанси Месинг Плоча Месинг Плоча

DEN 2.00

Достапност

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисок МАТЕРИЈАЛ : Н62 месинг лист. Висока јачина, добра пластичност, добра заварливост.Одлично за заварување и лемење.Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина,топлинска спроводливост, добра спроводливост и . Може да се користи за проводен, термички и заварување. Непорозен, трахома, лабав.Електрична висока accurзија на точноста на површината, процесот на термичка обработка, електродата немаше насока. Месинг лист ролна може да се заварени, тоа може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн Тежина : 1 Килограмимето на Производот : Месинг платематеријал : H62/H59 Дебелина : 0.3 mmproduct големина (L x W ) : 1m x 100mm/39.9 inch Material : бакар материјал карактеристики : топла обработка температура 750 ~ 830 °c; температура на жарење 520 ~ 650 °c; температура на жарење со ниска температура за да се елиминира внатрешниот стрес 260 ~ 270 °C. вклучен пакет : 1 x Бакарен Лист Вклучен : 1 X месинг Листапликации : самостојни проекти, декорација на згради, индустриски, електронски, опрема итн.


За производот

Избор на клиент

ЈУЕСФЗ Бакар Лим Фолија Метал Тенок Лим Фолија Плоча Бакар Метал Лим Фолија Плоча Сече Бакар Метална Плоча Месинг Плоча Бакар Лист
  • Новак

ЈУЕСФЗ Бакар Лим Фолија Метал Тенок Лим Фолија Плоча Бакар Метал Лим Фолија Плоча Сече Бакар Метална Плоча Месинг Плоча Бакар Лист

DEN 1171.04

Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може добро да ја издржи обрабо

Зеробегин 99.9% Чистота Графит Плоча Лист, Висока Чистота Графит Плоча За Злато Сребро Топење Кастинг, Широко Се Користи Во Електроника,
  • Новак

Зеробегин 99.9% Чистота Графит Плоча Лист, Висока Чистота Графит Плоча За Злато Сребро Топење Кастинг, Широко Се Користи Во Електроника,

DEN 3.00

●Графитна плоча, Чистота : 99,99%, има одлична електрична и топлинска спроводливост, корозија,коефициенто�

Панел од јаглеродни Влакна, Цврстина На Истегнување Материјал За Табла Со Висока Цврстина Издржлив Светло Сјаен Површински Фиберглас Лист,
  • Новак

Панел од јаглеродни Влакна, Цврстина На Истегнување Материјал За Табла Со Висока Цврстина Издржлив Светло Сјаен Површински Фиберглас Лист,

DEN 1.00

Удобен квалитет на конструкцијата и конструкцијата, материјалот не е претходно обработен и обработкат�

Викторшоум 1мм х 200мм 304 Тркалезна Прачка од Нерѓосувачки Челик, Метални Цврсти Шипки За Шипки За Струг За Самостојни Занаети Модел На
  • Новак

Викторшоум 1мм х 200мм 304 Тркалезна Прачка од Нерѓосувачки Челик, Метални Цврсти Шипки За Шипки За Струг За Самостојни Занаети Модел На

DEN 3.00

ГОЛЕМИНАтркалезната прачка од нерѓосувачки челик е 1мм / 0,039" во дијаметар, 200мм / 8" во должина МАТЕРИЈАЛИ�

Accduer метална бакарна фолија бакарен лим метал метална метална плоча со фолија мазна површина Исклучителна организација Дебелина
  • Новак

Accduer метална бакарна фолија бакарен лим метал метална метална плоча со фолија мазна површина Исклучителна организација Дебелина

DEN 1000.48

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж